Wpis z mikrobloga

i pyk, kolejny dzień produkcji z #fotowoltaika za nami.
Dla zainteresowanych: do końca września postaram się wrzucać zrzut co dzień. Od października, co tydzień z posumowaniem. Nadchodzi zima. Produkcja pomału powinna lecieć na łeb.

Zachodniopomorskie, instalacja 6,2 kWh na dachu 25 stopni, południe z lekkim odchyleniem na wschód.
Wykres z 17.09.2019 - bardzo duże zachmurzenie i deszcz
kwahu666 - i pyk, kolejny dzień produkcji z #fotowoltaika za nami. 
Dla zainteresowa...

źródło: comment_y39xnz5M6qNEUicMlzWMEmVzEDhDhnHF.jpg

Pobierz
  • 228
  • Odpowiedz
Jak to wygląda z kosztami dystrybucji? Bo jezeli mam np. instalację 2,5 kW i włączę odkurzacz nawet w słoneczny dzień zużywam wtedy całą produkcję własną plus to co wyprodukowałem wcześniej i teraz jako te 0,8 odzyskuję, czy płacę koszty dystrybucji tej energii dodatkowo?
  • Odpowiedz
@Funky666: no witam kolegę, chyba się zaopatrzyliśmy w panele u tych samych kumpli ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam ciut mniejszą instalację ale nie jestem ani trochę mniej zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°) Również podobną mam ekspozycję - niemal 100% na południe.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@behem0t: Jakie to polskie, wyciągać wnioski na podstawie szczątkowych informacji. Wylecz kompleksy, Niemcy niby bogaci, a też kombinują. Mam odpowiednie wykształcenie, żeby się tym zająć i rozważam nawet w przyszłości założenie firmy zajmującej się fotowoltaiką. A to że ucząc się mogę dodatkowo zaoszczędzić to tylko plus.
  • Odpowiedz
@atri: no to spoko, na fotce wydaje się że to z 10 cm, dobrze popodczepiaj przewody do stelażu, aby nie ocierały się o dach i będzie ok. Proponuję jak masz chęci kup złącza Amphenola, są na allegro, a przynjamniej były, ja kupoiwałem są o niebo lepsze od chińszczyzny.
  • Odpowiedz
@Kontestator: Nie rozwazaj tylko zaloz. Jesli jest na to moment to teraz, za 3-4 lata bedzie za pozno. Wszyscy kombinuja, ale nie wiele jest krajow w ktorych tak namietnie usiluje sie obejsc wszystkich posrednikow. Meczace to kiedy twoi klienci sla maile do twojego partnera, chcac kupowa w detalu bezposrednio.
A uczyc sie fajnie, i powodzenia, ale lepiej sie zatrudnic u kogos, nauczyc fachu i wtedy kombinowac samemu.
  • Odpowiedz
@kwahu666: rozumiem, ale mnie chodzi o to że robiąc duży zbiornik na deszczewkę będziesz musiał użyć drugiej pompy więc będzie tak samo jakbyś podlewał wodą ze studni
  • Odpowiedz
U mnie "hula" rekuperacja z rurowym GWC wspomagająca gazowy piec kondensacyjny, panel słoneczny do wody użytkowej (taki zestaw za 2 tys) i za miesiąc po roku oczekiwania założę fotowoltaikę 6kV
  • Odpowiedz
@KraArt: tak, pełna zgoda. Tu raczej już tak czysto z ekologicznych powodów myślę. Chce wykombinować jakiś baniak i dodawać do niego nawóz naturalny i podelwać ogórek.
  • Odpowiedz