Wpis z mikrobloga

#lgbt #teczowepaski #truestory #neuropa #bekazkatoli

Tęczowe mirki, potrzebuję rady. Mój młodszy brat (15 lat) wyszedł tydzień temu z szafy i przeżywa piekło w domu. Mama go akceptuje i powiedziała, że to nic nie zmienia, ale brat wraz z mamą wciąż mieszkają z babcią - starą dewotką, fanką PiS-u i Radia Maryja. Babcia nie daje młodemu żyć. Wyzywa go od pedałów, śmierdzieli, mówi, że się brzydzi pić wodę z tego samego kranu co on, korzystać z tej samej toalety etc. Dzisiaj rano oblała go rano wodą święconą (tak, naprawdę to zrobiła) i krzyczała do mamy, że "pedałek ma się wyprowadzić". Nie jestem w stanie pomóc młodemu na odległość, bo pracuję za granicą, a mama pomimo dobrych chęci próbuje zbagatelizować konflikt, bo babką nie ma się kto zająć. Możecie mi poradzić gdzie młody mógłby się udać, żeby zyskać pomoc? Jakieś organizacje, psycholog?
  • 100
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sayonara


@qeni:
Sayounara. "O" w "sayounara" to długie "o", dlatego w roumaji oznacza się je albo odpowiednim znakiem diaktrycznym albo dpisuje "u". W Japońskim sylaby z założenia mają taką samą długość, wyjątki odpowiednio się oznacza jak np powyższe bo w innym przypadku słowa mają inne znaczenie- np "ie" znaczy coś innego niż "iie".
  • Odpowiedz
@klumpidunsa: Skąd jesteście? Jak Warszawa lub jej okolice, można by się kontaktować z fundacją Lambda, oni organizują pomoc różnego rodzaju dla osób, które z powodu swojej orientacji seksualnej/tożsamości płciowej, znalazły się w trudnej sytuacji. W innych większych miastach też powinny istnieć podobne organizacje.
  • Odpowiedz
  • 4
@klumpidunsa niech powie babce, że ma rację, że przemyślał sprawę i chce się "leczyć". Znalazł w necie specjalny ośrodek, który mu pomoże i czy mu babka dorzuci 100-200pln/miesięcznie na "terapię". Zawsze to będzie jakieś kieszonkowe na czitosy czy co tam teraz młodzież zajada na przerwach ;p
  • Odpowiedz
@klumpidunsa: Jestem gdzieś w 3/4 odpowiedzi na Twój post, więc nie wiem czy takie rozwiązanie już się pojawiło.
Mało inwazyjne, ale zakłada kłamstwo.

Na przykładzie mojej rodziny. Skrót: mama przestała palić, powróciła do nałogu, babcia nigdy się nie dowiedziała o powrocie. Cała rodzina to ukrywała wraz z nią i tak to funkcjonowało. (wiem banał)

Ale analogiczni - Plan
  • Odpowiedz