Wpis z mikrobloga

#lgbt #teczowepaski #truestory #neuropa #bekazkatoli

Tęczowe mirki, potrzebuję rady. Mój młodszy brat (15 lat) wyszedł tydzień temu z szafy i przeżywa piekło w domu. Mama go akceptuje i powiedziała, że to nic nie zmienia, ale brat wraz z mamą wciąż mieszkają z babcią - starą dewotką, fanką PiS-u i Radia Maryja. Babcia nie daje młodemu żyć. Wyzywa go od pedałów, śmierdzieli, mówi, że się brzydzi pić wodę z tego samego kranu co on, korzystać z tej samej toalety etc. Dzisiaj rano oblała go rano wodą święconą (tak, naprawdę to zrobiła) i krzyczała do mamy, że "pedałek ma się wyprowadzić". Nie jestem w stanie pomóc młodemu na odległość, bo pracuję za granicą, a mama pomimo dobrych chęci próbuje zbagatelizować konflikt, bo babką nie ma się kto zająć. Możecie mi poradzić gdzie młody mógłby się udać, żeby zyskać pomoc? Jakieś organizacje, psycholog?
  • 100
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zabierz go do siebie, zmiana kraju, to najlepsze co mozns dla niego zrobic.


@eARLq3: on nie jest pełnoletni i bez zgody mamy nigdzie nie pojedzie. Jakby miał 18lat to całkiem co innego
  • Odpowiedz
@klumpidunsa: A dla młodego szacun z całego serca, rozumiem, że nie zawsze da się zjechać do Polski na zawołanie, ale jak tylko będziesz miał okazję to wracaj i okaż też wsparcie młodemu
  • Odpowiedz
@klumpidunsa: a ta wasza babka, to aby zdrowa psychicznie? Może ona ma objawy demencji, albo zaczątki alzhaimera. Ja bym ją wysłał do domu opieki, bo to tylko męczarnia dla wszystkich, serio, nie ma co się bawić w nostalgie.
  • Odpowiedz
a ta wasza babka, to aby zdrowa psychicznie? Może ona ma objawy demencji, albo zaczątki alzhaimera. Ja bym ją wysłał do domu opieki, bo to tylko męczarnia dla wszystkich, serio, nie ma co się bawić w nostalgie.


@Fafnucek: całkiem możliwe, biorąc pod uwagę jej ostatnie wybryki. Moja mama się tylko upiera, że będzie się nią opiekować. Szkoda, że kosztem młodego
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 36
@klumpidunsa: ano właśnie, i być może kosztem czegoś, czego żadna matka nie chciałaby swojemu dziecku zafundować, bo bierzcie pod uwagę, że chłopak jest wciąż w okresie, kiedy się kształtuje jego psychika i osobowość
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@klumpidunsa: i jeszcze jedna rzecz, nie bez związku z tym, co napisałem przed chwilą. piszesz o konflikcie, a dla mnie to jest po prostu znęcanie się, a więc mama nie tyle "bagatelizuje konflikt", co przyzwala na znęcanie się
  • Odpowiedz
i jeszcze jedna rzecz, nie bez związku z tym, co napisałem przed chwilą. piszesz o konflikcie, a dla mnie to jest po prostu znęcanie się, i mama nie tyle "bagatelizuje konflikt", co przyzwala na znęcanie się


@tak_ze_ten: nie ma oficjalnie stwierdzonej choroby. Sugerowałem mamie, żeby z nią pogadała i przeszły się do psychiatry, ale obie nie chcą nawet o tym słyszeć. Zawsze była "trudna", ale na starość to się nasiliło
  • Odpowiedz