Wpis z mikrobloga

Jako, że dyrektorka się skapnęła, że mam uprawnienia do nauki informatyki a w szkole podwójny rocznik, dostałem parę godzin tego przedmiotu poza moimi zajęciami z przedmiotów zawodowych.

No i koparka mi opadła. Dzieciaki w techbazie nie wiedzą, czym się różni wyszukiwarka od przeglądarki, co to jest forum tematyczne, że do youtuba też jest potrzebne połączenie internetowe, że wiele usług śledzi użytkownika, że w kompie i telefonie jest procesor, co to jest w zasadzie ten android, windows czy ios i wiele innych.
Na całą klasę jedna osoba potrafi odpowiedzieć na cześć z tych pytań mimo, że naprowadzam na odpowiedź. Muszę dorwać jakiegoś nauczyciela z informatyki w podstawówce i dopytać czego oni ich tam #!$%@? uczą. #szkola #informatyka

PS
na kolejnych zajęciach wyspałem im karton części i złożyli dwa kompy. Teraz wiedzą, że jest tam procesor :D Co ciekawe grupa dziewczyn zrobiła to szybciej i dokładniej - jako pierwszy ich zadziałał
  • 143
@p0mian kolejny rocznik zacznie od słów "teach me senpai" ( ͡º ͜ʖ͡º).

Super, mi też tego brakowało w technikum. Babeczka uczyła matmy, więc... dorabiała też informatyką i tamte lekcje były żenujące. Ucz dzieciaki ucz, zarazisz je trochę pasją i poza grami zobaczą, że komputer i internet mogą zmienić się w ich narzędzie pracy, bądź pasji. Pozdrawiam, cieplutkiej niedzieli życzę ( ͡° ͜ʖ ͡° )
@p0mian: Jak dokładnie zdobywa się takie uprawnienia do nauczania informatyki? Sam z wykształcenia jestem mocno IT, wystarczy dorobić jakieś pedagogiczne? Pytam, bo kiedyś dla w sumie chciałem być nauczycielem i może jakiś mini etacik bym porobił, dla samej pasji :D
@Drased: jeśli masz skończone studia z informatyki to żeby uczyć w szkole trzeba rzeczywiście dorobić sobie pedagogiczne podyplomowe, lub studium. Są pewne różnice w przypadku nauczycieli przedmiotów zawodowych w technikum czy branżówce, bo tu nie trzeba mieć studiów z danego zawodu + uprawnień pedagogicznych a wystarczy być praktykiem danego zawodu + kurs pedagogiczny. Co do mnie to zrobiłem kiedyś sobie podyplomówkę z informatyki od razu z pedagogiką.
@p0mian: To wychodzi, że 3 semestry zajęć do przebrnięcia, to chyba obejdę się smakiem :D W każdym razie dobrze, że ich uczysz - może całkiem przejdź na informatykę?
@stan-tookie-1: polemizowałbym - nie ukończyłem, ale studiowałem kiedyś rok na polibudzie fizykę techniczną - i jako osoba po ogólniaku miałem braki w edukacji matematycznej w porównaniu do ludzi po technikum. Więc z jednej strony to jest zależne od danej szkoły średniej. Inna sprawa to to, że wiele tych dzieciaków uważanych za głupsze ma nieodkryty potencjał albo złą motywację...