Wpis z mikrobloga

Jako, że dyrektorka się skapnęła, że mam uprawnienia do nauki informatyki a w szkole podwójny rocznik, dostałem parę godzin tego przedmiotu poza moimi zajęciami z przedmiotów zawodowych.

No i koparka mi opadła. Dzieciaki w techbazie nie wiedzą, czym się różni wyszukiwarka od przeglądarki, co to jest forum tematyczne, że do youtuba też jest potrzebne połączenie internetowe, że wiele usług śledzi użytkownika, że w kompie i telefonie jest procesor, co to jest w zasadzie ten android, windows czy ios i wiele innych.
Na całą klasę jedna osoba potrafi odpowiedzieć na cześć z tych pytań mimo, że naprowadzam na odpowiedź. Muszę dorwać jakiegoś nauczyciela z informatyki w podstawówce i dopytać czego oni ich tam #!$%@? uczą. #szkola #informatyka

PS
na kolejnych zajęciach wyspałem im karton części i złożyli dwa kompy. Teraz wiedzą, że jest tam procesor :D Co ciekawe grupa dziewczyn zrobiła to szybciej i dokładniej - jako pierwszy ich zadziałał
  • 143
@p0mian: w podstawówce 15 lat temu miałem spoko informatyka różne zadania w różnych programach budowa komputera robienie jakiś podstawowych stron internetowy, w gimbazie dramat przepisywanie rzeczy do worda i to było wszystko (), liceum podobnie jak w podstawówce tylko na wyższym poziomie, a na studiach praca w wordzie -.-. Wszystko zależy od podejścia nauczyciela tam gdzie miałem nauczycieli jako mężczyzn (podstawówka i liceum) informatyka wyglądała zajebiście chodziłem
@p0mian no Tak, ja bardziej myślałem o kimś kto chce sie uczyć i mimo tego na koniec dnia z trudem osiąga 30% w szkole podstawowej. Taki ktos po prostu nie ma potencjału do uczenia się i nie ma się co dziwić że wielu rzeczy może nie wiedziec
co to jest forum tematyczne, że do youtuba też jest potrzebne połączenie internetowe


@p0mian: Bo z forów już niewiele osób korzysta, tylko wolą zapytać na grupie na facebooku albo chociażby na wykopie.
A co do YT- niektóre telefony za korzystanie z Facebooka nie pobierają opłaty za internet, może jest też taka opcja z YT i stąd ich myśl, że nie trzeba internetu...
Muszę dorwać jakiegoś nauczyciela z informatyki w podstawówce i dopytać czego oni ich tam #!$%@? uczą.


@p0mian: U mnie w podstawówce typ dyktował definicje stron wuwuwu łorld łajd łeb, jednostki centralnej, monitora i innych elementów kąkutera, których trzeba się się było uczyć na pamięć słowo w słowo. Ocena z przedmiotu w dużej mierze opierała się na tym jak ładnie prowadziłeś zeszyt.

Wisienka na torcie: faceta zwolniono bo pobił ucznia do krwi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@p0mian: no właśnie problemem w systemie edukacji są pensje. Nie każdy chce pracować z młodzieżą za glodowe pieniądze jak od ręki może podjąć pracę w pierwszej lepszej firmie i dostać więcej i często mieć mniej problemów na głowie.
Czy poszedł bym uczyć? Tak, ale nie za te pieniądze co płacą. Nie przesiadł bym się z pensji 6k na 3k za żadne skarby a co dopiero z #programista20k na 3k. Dopóki nie
@p0mian: Brawo Ty! Naucz ich jeszcze skrótów klawiszowych, zwykle wiedza młodzieży ogranicza się do Ctrl+C i Ctrl+V, a zdarzało mi się też widzieć nastolatki klikające prawym przyciskiem myszy za każdym razem, kiedy chciały coś skopiować i wkleić, nie mówiąc nawet o ręcznym zaznaczaniu całego tekstu w dokumencie mającym kilkanaście stron. :/ Robiłam zwykle na korepetycjach jakieś zajęcia poświęcone właśnie skrótom klawiszowym i samym nazwom klawiszy, tłumacząc, skąd się wzięły i co
@p0mian: panie
U mnie dopiero w licbazie (tej starej) był nauczyciel który ŁOLABOGA pokazał nam html - coś innego niż klepanie na pamięć urządzen peryferyjnych.

Pamiętam jak głupia ja (w podbazie) poszłam po lekcji do pani od informatyki zapytać się bo komputer mi nie ruszał (nie pamietam dokładnie o co chodziło ale generalnie nawet okno logowania nie wchodziło, miałbyś szczęście jakbyś zobaczył coś w oprawie graficznej a nie o wyglądzie biosu)
@p0mian: #!$%@?łem technikum, bo nie chciało mi się chodzić. W zaoczym liceum informatyka - tutaj jest przeglądarka, wiedzieliście że GOOGLE MA TŁUMACZ I MOŻECIE TAM TŁUMACZYĆ RZECZY Z JEDNEGO JĘZYKA NA DRUGI?????
:V
W technikum - popsułam wam komputery, waszym zadaniem jest znalezienie problemu i naprawienie go :) babka prowadząca była niesamowita, naprawdę się mnóstwo rzeczy u niej nauczyłem, mimo że i tak mnie to interesowało i umiałem sporo
@p0mian w podstawówce na informatyce graliśmy w gry, rysowaliśmy w paintcie karteczki świąteczne, w gimnazjum słuchaliśmy muzyczki, a liceum pani lat ok 60 uczyla nas jak robić tabelki w wordzie XD