Wpis z mikrobloga

  • 5
@xfin przeciwko samemu programowi mam dziesiątki argumentów.
Przeciwko pobieraniu jak już jest nie widzę żadnego logicznego ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@dolchus: To, że nie pobierze 500+ naprawdę nic nie zmieni. Jednak jeżeli to świadczenie mu przysługuje i w ten sposób może sobie zrekompensować finansowanie tego programu to byłoby głupota z tego nie skorzystać. Można przyjąć, że ani na tym nie traci, ani nie zyskuje. Mimo wszystko rozumiem Twój punkt widzenia. Tez kiedyś byłem zbuntowanym nastolatkiem. Radzę jednak odstawić wykop.
  • Odpowiedz
ani na tym nie traci, ani nie zyskuje


@Koteczeg: Owszem traci tak jak i wszyscy podatnicy czyli również zwykli konsumenci w podatkach vat z których finansowana jest np. dodatkowa kadra urzędnicza która musi się tym zajmować.
Oczywiście inflacja postępuje powoli ponieważ przyczyna jest pośrednia.
Efekt jednak już jest widoczny a będzie oj będzie jeszcze bardziej
  • Odpowiedz
@dolchus: xD

więc nie korzystasz z darmowych studiów? szkoły średniej?

I dlaczego ja pracując i moja zona pracując mamy tylko się składać i nie brać?

I ciekawe jak skomentujesz to, że żyłem z podejrzeniem choroby genetycznej ale doszedłem do wniosku, że skoro zyję normalnie i jestem w stanie pracować to nie starałem się ani o dofinansowanie ani o rentę, ani o stypendium na studiach xD
  • Odpowiedz
więc nie korzystasz z darmowych studiów? szkoły średniej?


@KakaowyTaboret: Co za absurdalny argument. Przecież istnieją szkoły oraz uczelnie prywatne.
Składasz się mimowolnie nawet robiąc zakupy. Nie chcesz się składać to wyjedź.
"Brać bo inni biorom i płace podatki" - A z roku na rok postępuje galopująca inflacja i później tacy mądrzy beneficjenci dziwią się skąd taka niska wartość pieniądza ¯\_(ツ)_/¯ Przy okazji cierpią ludzie którzy z zasiłkami nie mają nic
  • Odpowiedz
@dolchus ech... Tylko ja jestem przeciwnikiem 500 plus i nie dziwię się inflacji... Ktora wcale nie galopuje na tle naszych sąsiadów. Pytam jak bardzo moja jednostkowa decyzja by wpłynęła na stan polskiej gospodarki? I 500 plus to tylko jedna z wielu składowych inflacji. Jeszcze sugerujesz mi że nie wiem skąd bierze się inflacja. Tak istnieją szkoły i uczelnie prywatne- korzystasz z takich czy państwowych? Co do egoizmu- czy jako osoba z
  • Odpowiedz