Wpis z mikrobloga

@termometr: Mireczki potrzebuję do mojego NetiaSpot, który jest na parterze podpiąć kablem drugi router (TP-Link Archer C7), który stanie na piętrze. Zarówno na parterze jak i na piętrze będą urządzenia podłączone zarówno po LAN'ie jak i po WiFi. Mam 3 pytania:

1. Czy to zadziała?
2. Czy mogę ustawić jedną sieć WiFi z dwóch routerów, tak, aby urządzenie automatycznie wybierało do połączenia router z mocniejszym sygnałem?
3. Jak to wszystko skonfigurować?

Dzięki za pomoc!

#internet #router #netia #siecikomputerowe
  • 8
  • Odpowiedz
1. Czy to zadziała?

2. Czy mogę ustawić jedną sieć WiFi z dwóch routerów, tak, aby urządzenie automatycznie wybierało do połączenia router z mocniejszym sygnałem?

3. Jak to wszystko skonfigurować?


@termometr:
1) tak, zadziała
2) tak, urządzenie będzie się przepinać między nimi jeśli będą miały to samo SSID i zabezpieczenie.
3) zgodnie z instrukcją producenta - dostałeś / dostaniesz ją z routerem.
  • Odpowiedz
TP-Link Archer C7


@termometr: Sprawa jest prosta, ten router ma tryb Acces Point'a, ustawiasz taką samą nazwę sieci i hasło, włączasz tryb AP w TP-Linku i podłączasz go kablem do Netiaspota, i działa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@na_rowerze_samochodem_360: urządzenia niestety same się nie będą przełączać, może laptopy z jakąś bardziej zaawansowaną karta wifi maja opcje roamingu ale takie smartfony, tablety już nie. Jeśli tylko będą łapać sygnał do AP1 (i będą połączone) mimo że do AP2 maja bliżej to będą połączone z AP1
  • Odpowiedz
2. Czy mogę ustawić jedną sieć WiFi z dwóch routerów, tak, aby urządzenie automatycznie wybierało do połączenia router z mocniejszym sygnałem?


@termometr: Nie, nie obsługuje to roamingu, to samo ssid nic nie da, lepiej ustawić 2 różne, oprócz podwójnego wpisywania hasła, dużo łatwiej taką sieć ogarnąć, bo przynajmniej widzi się do czego jest dane urządzenie podpięte.
  • Odpowiedz
hmmm, dziwne. 6 budynków w firmie, wszędzie te same AP z tym samym SSID i hasłem, chodzę wszędzie z lapkiem i się przełącza samo ;)


@na_rowerze_samochodem_360: Niech zgadnę unifi no chyba że coś jeszcze droższego. Oprócz APków jest jeszcze w sieci całkiem drogi kontroler którym wszystkimi AP zarządza (da się to taniej ogarnąć, choćby rpi, ale APki nadal muszą roaming obsługiwać)
  • Odpowiedz