Wpis z mikrobloga

@j4pko: ja pamiętam, że żeby dostać dofinansowanie od szkoły na obiady w stołówce trzeba było złożyć oświadczenie, że dochód na członka rodziny nie przekracza około 310 złotych. Nie pomnę dokładnej kwoty, trzysta kilkanaście. W praktyce dla rodziny 2+1 to było coś koło 1000 złotych na miesiąc. W roku 2005, czyli już nie taka bieda w c--j jak 90s. W praktyce oznaczało to rodzinę w której mąż tyra za minimalną a
  • Odpowiedz
@GrzegorzPorada: albo pożyczanie książek od kolegów bo rodziców stać nie było bo co roku krwa nowe i po rodzeństwie już się nie nadawały gorzej jak nie było od kogo i baniak za nieprzygotowanie
  • Odpowiedz
Roszczeniowość pokolenia urodzonego po 1990 jest porażająca. Na rynku pracy (dawaj od razu 5tys na rękę) to widać szczególnie. Takie akcję jak tej madki powyżej wcale mnie nie dziwią. Smucą
  • Odpowiedz
@somskia: A mnie nawet trochę bawi ten paradoks, że ci ludzie, popierając i ciągnąć te chore socjale na dzieci, grzebią tak naprawdę ich przyszłość xD Pieniądze nie spadają z nieba, ktoś je musi potem oddać. Kiedy to w końcu p--------e, właśnie te dzieci pierwsze będą spłacać głupie długi swoich starych.

@toldi_84: fajne bajki Janusz, zapodaj jeszcze jakieś
  • Odpowiedz
@j4pko: zmierzamy do upadku, przyjdzie kryzys skończy się kasa na te wszystkie żebrzące grupy, nowa władza kryzysowa będzie zmuszona wszystko poucinać, ludzie ich znienawidzą ktokolwiek to będzie, i cyk gospodarka znowu się zacznie odbudowywać ale na bank część żebraków będzie dalej miała w pamięci a za pisu to jak wspaniale było.
  • Odpowiedz
  • 0
Chodziłem w podstawówce w halówkach za 12 złotych z targu ewentualnie jakieś dłuższe najtańsze buty na zimę, dobra skarpetka i nikt nic nie mówił. Teraz mając szkole za sobą patrząc na dzieci w skokach za 400 zł i z telefonami po 3 koła aż się coś robi.
  • Odpowiedz
@j4pko: k---a wstyd mi zawsze było i jest o coś poprosić. Wszystko co mam zawdzięczam sobie a na takie zachłanne matki to tylko mam jedno skojarzenie- orałbym nimi pole. Jak Cię nie stać na bachora to go nie rób, jest tyle metod antykoncepcji że niech ktoś się nie zasłania wpadką
  • Odpowiedz
@j4pko: Kwintesencja z---a - wyborcy. Z takimi ludźmi z IQ ameby ten kraj nigdy nie wstanie z kolan. Mówili, ze Polacy będą jeszcze prosić Tuska, żeby wrócił. Uważałem ich za bandę złodziei ale chyba mieli racje. Było c-----o ale stabilnie a obecnie to poszło w złą stronę. Polityka wszystkich partii jest oparta na tym, kto co komu da...
  • Odpowiedz