Wpis z mikrobloga

Wiecie co mnie najbardziej #!$%@? przy wyborach?
Nie ci, co głosują na PiS, nie ci co głosują na Koalicję, nie ci, co głosują na psl, razem, konfederację, teraz! czy inne sezonowe wynalazki, które dwa miesiące po wyborach zmienią nazwę i odświeżą brand.

Najbardziej #!$%@? mnie polonia.
Wyjechał sobie taki baca z podhala 40 lat temu z komuny do czikago, dzieci odchowane tam, wnuki urodzone tam, ostatni raz w Polsce był 30 lat temu jak zjechał po 10 latach i nie wrócił od tamtej pory bo pokłócił się ze szwagrem o ziemię po ojcu i taka osoba ma takie samo prawo wybrać nam rząd i prezydenta jak my.

Albo ktoś, kto 20 lat temu wyjechał do ukej do jakiegoś niukesl, czy innego hal, przez pierwsze 5 lat może i myślał o powrocie, ale ostatecznie zarzucił ten pomysł i teraz w dresach z Polską Walczącą pójdzie wybrać mnie, tobie i tamtej pani rząd i prezydenta.

Jak to w ogóle jest, że polonia jest bardziej polska od polaków? Jak to jest, że jadę na Wyspy i nagle przy sklepie stado ludzi w bluzach z wilkiem, "gdy wzywa ojczyzna moim obowiązkiem jest #!$%@?ć po funty", albo jak się pójdzie do Domu Polskiego w stanach to nagle #!$%@? same krakowiaczki i sami górale. Nie kumam tego, jak komuś tak tęskno, to najbliższe lotnisko jest bliżej niż się wydaje, a bilet w jedną stronę wyjdzie tanio.
Dlaczego polonia się nie może łaskawie #!$%@?ć od Polski, skoro już do niej nie wraca i nie ma z nią nic wspólnego?

#polonia #polska #wybory #polacy #zalesie #gorzkiezale #emigracja #polityka
  • 31
@HonyszkeKojok: może dlatego że przesyłamy pieniądze do Polski wysysajac że z ekonomii państw w których pracujemy. Wielu emigrantów ma majątki nie tylko w kraju w którym mieszkają ale również w Polsce. Na koniec, wielu emigrantów chce wrócić do Polski i np wybudować dom jak już zarobią wystarczająco gotówki na zachodzie.
A tak poza tym to mam Polski paszport i #!$%@? Ci do tego gdzie mieszkam. Jestem Polakiem i nie Ty będziesz
może dlatego że przesyłamy pieniądze do Polski


@Moitessier: Młoda emigracja może i wysyła. Ale tu bardziej mowa o tych, którzy jakikolwiek kontakt z Polską stracili 40 lat temu i myślą, że u nas dalej ocet na półkach. Szczególnie wśród amerykańskiej polonii takich ludzi jest mnóstwo. Nie mają pojęcia o Polsce ani polskiej polityce, nie mają kompletnie żadnego związku poza paszportem w kieszeni, a wybierają za nas.

Inna sprawa, że nawet młoda
Myślisz że mając majątek w Polsce nie płacę podatków?


@Moitessier: a płacisz? Chyba tylko od nieruchomości, ale przecież gdybyś ją sprzedał to nowy właściciel też by płacił więc dla państwa to bez znaczenia czy trzymasz inwestycje czy sprzedajesz

A wręcz przeciwnie bo pewnie wynajmujesz komuś nieruchomość i zyski płyną do twojego nowego kraju. A lokalny właściciel prędzej wydawałby je w kraju.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@HonyszkeKojok: główny powód, to jak odróżnić, kto zamierza wracać, a kto już nie. Jeden po roku stwierdzi, że nie wraca inny będzie odkładał 10 lat, inny wróci ale dopiero na emeryturę. Bardziej emigranci sami powinni być krytyczni, bo jak ktoś siedzi od lat za granicą i nie zamierza wracać, to sam nie powinien głosować, nie państwo powinno mu to prawo zabrać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HonyszkeKojok: czyli od czego chcesz uzaleznic mozliwosc glosowania? Od placenia podatkow? Jakich? Sam PIT wystarczy? I od jakiej sumy? Czy jezeli zaplace 2 zlote PITu rocznie to bede mial prawo wyborcze?
Moglbys rozwinac swoja koncepcje?
@Ja-qb: Z głosowaniem powinno być jak z podatkami.
Weźmy popularny często temat zakładania firmy w Czechach w celu optymalizacji podatków. Wielu widzi w tym idealne rozwiązanie. Otóż figa. Jest coś takiego jak ośrodek interesów życiowych, czyli mogę mieć nawet firmę na Madagaskarze, ale jeśli pracę wykonuję w Polsce, tu mieszkam na codzień to tu mam płacić podatki i nie ma zmiłuj.

Tak samo przy wyborach. Pracujesz za granicą? Mieszkasz tam? Masz
@HonyszkeKojok No tak za sytuację polityczną i ekonomiczną w Polsce odpowiada Polonia. Brawo Ty. Dalej niech Cię nie #!$%@?ą Ci co głosują na te same mordy ale wylewaj swoje żale na emigrację. Z mojego doświadczenia Ci powiem, że w wyborach bierze udział promil uprawnionych do głosowania. Mam na mysli emigrację wyspiarską. Więc wpływ na politykę w Twojej Polsce jest żaden.