Wpis z mikrobloga

To jest chyba żart XD

https://puri.sm/posts/librem-5-shipping-announcement/

The iteration schedule starts in September, 2019, and the Librem 5 will be shipping in batches with incrementing code names.

Batch Aspen

Hardware: Initial board, all hardware components included.

Mechanical Design: Individually milled case, loose fit, varying alignment, unfinished switch caps (hand crafted).


Trzeba czekać do Q2 2020 najwcześniej na telefon z normalną obudową a nie wyciętą nożem z dykty xD telefon za $650 USD. Z już teraz przestarzałym cpu itd.

I cyk refund

#purism #linux
  • 10
@fervi: no ale to że aby na siłę wysłać w "Q3 2019" mimo że od początku roku wiedzieli że to niemożliwe, wysyłają jakieś ulepy które są nie do używania? Już pinephone lepiej teraz wygląda, a najlepiej po prostu copperhead + pixel lol
@diogene: O ile pinephone (jego też nie ma :P) może ma jakiś cel, to Pixel nie. Telefony typu PinePhone czy Librem (hipotetycznie) powstały po to, by maksymalnie ograniczyć wektory ataku na użytkownika. Pixel (jako telefon) do tego nie powstał.
@fervi: no, pixel z zewnętrznym modemem LTE ( ͡ ͜ʖ ͡)

sam przerobiłem już m.in. freerunnera ... chciałem librem 5, ale jak puścili tego newsa to anulowałem

wszystko bym przebolał, jeśli by to było używalne w ogóle
@diogene: Note 2 z Replicantem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zawsze telefony tego typu będą w dupie. Natomiast mam Note 2 (ale z LineageOS xD Może jak będzie Replicant 9 to przejdę) i działa on bardzo spoko

Jakby dawali za darmo Librem 5 to bym wziął :P
@diogene: co z tego że zabytki ja #!$%@? gościu librem 5 w ogóle zrezygnował z androida nawet, pełnoprawny najnowszy linux odpali na 48 MB RAM.

On nie jest konkurencją dla tych #!$%@? smartphonów które za dwa lata wymienisz bo oprogramowanie przestarzałe