Wpis z mikrobloga

Nigdy nie zrozumiem tych opini że praca > szkoła. #!$%@?, wracałem sobie o 14 do domu, nie rzadko nawet wcześniej, obiadek gotowy i można #!$%@?ć w komputer. I jako że dość szybko zdałem sobie sprawę z tego że tylko matura się liczy to leciałem po linii najmniejszego oporu, na trójkach, często olewając pracę domowe. Miałem w #!$%@? dużo więcej czasu wolnego niż teraz, już nie wspominając o wakacjach i innych wolnych dniach. A teraz? Wracam o 17 do domu, zmęczony i głodny, trzeba ogarnąć jedzenie plus dochodzą jakieś inne obowiązki typu pranie, sprzątanie. Nie mam czasu na nic, żyje od weekendu do weekendu, wychodząc z pracy na obiad przy zajebistej pogodzie w wakacje widzę ludzi trochę młodszych ode mnie spacerujących beztrosko po rynku i #!$%@? mnie trafia. Świadomość tego że już nigdy nie będę miał prawdziwych wakacji mnie dobija. I nie mam jakiejś depresji, mam dość dobrą i luźną pracę tylko #!$%@? kiedyś życie było dużo łatwiejsze i nikt mi nie wmówi że jest inaczej.
#szkola #pracbaza
  • 44
@NowyTonyHawkTylkoZeRapowy:
Oczywiście że praca > szkoła.
Zero stresu że musisz ogarnąć jakieś zadania domowe czy inny szajs, do tego codzienne przepakowanie plecaka (zeszyty), stres związany ze sprawdzianami, koniec półrocza to zawsze walka z zagrożeniami (najmniejszy opór here) no i do tego jeszcze poranne wstawanie.
Dopiero idąc do pracy poczułem co to znaczy żyć. Własne pieniądze, zero zmartwień. Wybrałem nocną zmianę, więc można było spać do woli, no i najpiękniejsze w tym
@NowyTonyHawkTylkoZeRapowy: Ja rozumiem w 100%. Mimo, że też mam pracę którą lubię, za fajne siano, to są takie dni, że człowiek tęskni za szkołą i wakacjami xD. Nad jeziorko pod namiot pojechać na kilka dni z kumplami i mieć w głowie perspektywę kolejnych 2 miesięcy wolnego.. ech :_;

Niezależność finansowa super, ale starzy mi kupowali co tam chciałem (w rozsądnych granicach oczywiście), więc w sumie nic się nie zmieniło w tym
: może jakbyś się lepiej wyedukował to mógłbyś robić pół etatu za te same pieniądze, a tak to masz na własne życzenie ;)


@bellazi Hue Hue ( ͡º ͜ʖ͡º) kapitalizm polega na #!$%@?, ile osób może pozwolić sobie na pół etatu? Wszyscy zostaniemy informatykami 15k? Hurr durr nie uczyłes się to masz za swoje.