Wpis z mikrobloga

Ile trzeba zarabiać w Warszawie żeby mieć na wszystko i nie mieszkać jak student -.- Powiedzmy, żeby wynajmować pokój jednoosobowy po lewej stronie.

#warszawa #kiciochpyta

Zarobki do normalnego zycia

  • 2000 netto 4.6% (13)
  • 2500 netto 2.1% (6)
  • 3000 netto 9.2% (26)
  • 3500 netto 8.5% (24)
  • >3500 netto 75.6% (214)

Oddanych głosów: 283

  • 13
  • Odpowiedz
Powiedzmy, żeby wynajmować pokój jednoosobowy po lewej stronie.


@brzytew: jestem ciemny we współczesnym slangu - co to znaczy "po lewej stronie"? Domyślam się, że nie chodzi o to, że znajduje się na lewo od głównego wejścia do mieszkania.
  • Odpowiedz
@brzytew: jak jeżdzisz komunikacją to tak od 4000 wzwyż, jak autem to dolicz z 500 zł. Dla singla. Jak mieszkasz z drugą połówką to troszkę kosztów się rozkłada inaczej

zależy co rozumiesz przez "mieć na wszystko". Na drogie ciuchy sobie pozwolić nie można, ale takie zwyczajne życie już wychodzi
  • Odpowiedz
@brzytew: No to zależy wszystko. Policz sobie, że taki wyższy standard to pewnie około 1200 złotych za pokój + rachunki. Na życie takie w miarę skromne, ale normalne to co najmniej jeszcze raz tyle. Według mnie musisz myśleć o tych co najmniej 3000 złotych. Trudno mi powiedzieć o życiu w Warszawie, ale główna różnica między Warszawą a Poznaniem to właśnie cena za wynajem. Zakupy w biedzie są takie same xD
  • Odpowiedz
@brzytew: 3500 na rękę to w tej chwili coś koło średniej krajowej iirc, a w żadnym droższym mieście nie da się za średnią krajową żyć na wyższym poziomie i jeszcze móc coś odłożyć na koniec miesiąca (chyba że nie płacisz za mieszkanie). Nie tylko w Polsce tak jest. Za 3500 będziesz mógł po prostu sobie żyć skromnie, wynajmować swój pokój albo kawalerkę z dala od centrum. Lepsze warunki niż studenckie, ale
  • Odpowiedz