Wpis z mikrobloga

@kicjow: No przecież piszę, że te pieniądze można po roku zacząć inwestować, żeby pracowały na siebie. Nie czytasz co piszę, tylko odpowiadasz na argumenty ze swojej głowy. Kupienie takiego samochodu to jedyny cel w życiu? Przecież w międzyczasie odkładania można jeździć na wakacje, zajmować się swoim hobby, nie siedzisz i nie odliczasz dni kiedy już ten samochód będzie. A z leasingu można w każdej chwili zrezygnować i nie stracić na tym?
no to jest myślenie polaczka co ciuła pół życia na mieszkanie żeby po 20 latach kupić ZA SWOJE. Przez te kilka lat co zbierał mógł wziąć w leasing i mieć od razu a jakby zabrakło hajsu to zrobić cesję i tyle. Ale wiadomo lepiej kisić hajs w skarpecie gdzie zjada go inflacja, mając do dyspozycji tyle instrumentów finansowych dostępnych obecnie na rynku. Nie hejtuję, tylko to jest przykład typowego braku ekonomicznego podejścia
  • 1
Miałem taki 2.2 D-CAT 150km Automat.
Plusy tego auta :
-bezawaryjność, nic się nie zepsuło dosłownie.

Cała reszta to dla mnie egzotyka, ale gratuluje Miras
> @kicjow: Po pierwsze nikt nie mówi, że trzeba odkładać w skarpecie, odkładając tego tysiaczka miesięcznie po roku masz już jakiś tam wkład do inwestowania. Po drugie biorąc leasing płacisz więcej, niż realnie samochód jest warty,


@Ld93 brales kiedys w zyciu leasing? Bo ja bralem kilka i przy takim finansowaniu auta kupujesz samochod jakies 30-40% taniej niz za gotowke. Wrzucasz w koszty rate i Vat(caly lub polowe). Powiedz mi gdzie przy
@deejaytonka: co Ty sie tlumavzysz debilom? Dobty wybor autka.

@Axatem to nie jest dobry wybor. Avensis jest duzym autem a benzynowe silniki Toyoty sa do tego auta za slabe. Nie wiem jaka skrzynia ale kolega ma Avensisa 2016 ze skrzynia CVT 1.8 to auto potrzebuje prawie 12sek do 100 do tego jest glosne i silnik przy tej skrzyni wyje. Ponad to srodek wykonczony jest dramatycznie slabo, zegary analogowe jak w autach
@borjaki: powiedz mi co wybrac jesli mam z 50-60 k. Chodzi o auto 2-3 letnie

@Axatem ja nie jestem ekspertem motoryzacji, napisalem tylko swoje spostrzezenia odnosnie roznic pomiedzy tymi 2 autami z tego samego segmentu, ktorymi mialem okazje jezdzic. Ale najlepiej kupic auto ktore bedzie dawalo jakas radosc z jazdy. Toyota Avensis moim zdaniem na pewno nie jest w tej kategorii to wyjatkowo nudne auto.Podejrzewam ze skoro najnowsza wersja Avensis z
@mroznykasztan:

@Ld93 brales kiedys w zyciu leasing? Bo ja bralem kilka i przy takim finansowaniu auta kupujesz samochod jakies 30-40% taniej niz za gotowke. Wrzucasz w koszty rate i Vat(caly lub polowe). Powiedz mi gdzie przy leasingu 101% i przy odliczeniach ktore opisalem wyzej, przeplacam za auto?


aż zacytuję kolegę bo mi się nawet nie chcę produkować na takich ignorantów
@kicjow: Raczej przez takie myślenie łagodniej przejdziemy przez okres recesji, która się już zbliża do Nas wielkimi krokami.


@mroznykasztan: XD niby jak oszczędzanie do skarpety ma pomóc w przejściu recesji? ja #!$%@?
@deejaytonka nie jestem ekspertem motoryzacji, ale mam porownanie avensisa 2016 vs mondeo 2016 i sorry ale toyota to tragedia. Ford do 100 km/h przyspiesza w 7.9 sek Toyota w 11. W toyocie nie ma andoid auto, system muktimedialny wyglada jak jakis windows 95. Brak virtual cockkpitu no i glosno.
A przeciez Mondeo to nie jest zaden wybitny samochod bo sa lepsze w tym segmencie.
Skoro najnowszy model toyoty wypada tak slabo to
@borjaki: Akurat argument z brakiem dynamiki nie trafiony, w Avensis bardzo dobrze dobrali silniki do wagi auta, taki 1.8 buja się poniżej 10s do setki a pali z 11 l gazu. 2.0 jeszcze lepszy. Ford też spoko, ale silniki benzynowe mają bezpośredni wtrysk więc do gazu nadają się średnio, poza tym są bardziej awaryjne od tych toyoty (patrz google). I proszę nie pisać, że „gaz do zapalniczek”, skoro można jeździć taniej
@MetjuMakkoneki nie no popatrz na osiagi Avensisa 1.8 i 2.0 CVT. Mowie o automatach bo przeciez nie o skrzyni manualnej ktorej w innych markach w segmencie D przy lepszych silnikach nie uswiadczysz.
Forda, Skody, VW nie kupisz z silnikiem 2.0 benzyna w manualu nie kupisz
@borjaki toyota to jest nudny do bólu samochód, w tym 1.8 wkładasz gaz, jeździsz duuuuzo taniej i póki co te kilka lat jak jest na rynku pokazuje że oprósz wymian eksploatacyjnych lejesz i jeździsz.

Szybkie to to nie jest, wnętrze jak w 2005. Ale brak progu na podłodze z tyłu jest świętny :)
@borjaki:

brales kiedys w zyciu leasing? Bo ja bralem kilka i przy takim finansowaniu auta kupujesz samochod jakies 30-40% taniej niz za gotowke.


GÓWNO prawda, kupując za gotówkę tak samo możesz wrzucić na firme i odliczyć (zamortyzować)

30-40% taniej to jest firma kontra prywatny zakup, nie leasing kontra gotówka

Powiedz mi gdzie przy leasingu 101% i przy odliczeniach ktore opisalem wyzej, przeplacam za auto?


widzisz ten 1% ponad 100? to jest
@rkore: nie wszyscy szukaja auta nwm jakiego. Ktos kto ma rodzine szuka kombi ekonomiczne i bez awaryjne i w miare tanie do eksploatacji. Toyote moge zaliczyc do tych kategorii. Ale wiadomo wykopki 15 lvl to oni tylko mustangi porsche itd.
No i gazik wiadomo po co placic 30/40 za 100 km jak mozna polowe taniej jak nie więcej