Wpis z mikrobloga

Jestem żonaty od 6 lat. Z żoną znamy się łącznie 10 lat. Jestem jej pierwszym i jedynym partnerem. Od pewnego czasu mamy poważny kryzys, ponieważ ma luba stwierdziła, że życie jest jedno i chciałaby spróbować jak to jest z innymi. Wpadła na pomysł, że rozstaniemy się na miesiąc, oboje "poszalejemy" i później wszystko wróci do normy.

Ja pominąłem jakąś lekcję z zakresu idei małżeństwa czy to teraz jakiś standard?

#zwiazki #rozowepaski #logikarozowychpaskow
  • 92
@Kosancz: @secret_passenger: @Retoryk: @tajemniczygosc: @wrzod121: Wykopki swoje, a badania i rzeczywistosc swoje.
Ktos juz wrzucal na mirko ze najlepiej rokuja zwiazki gdzie osoby mialy zero albo tylko jednego partnera przed. Te natomiast gdzie jeden z partnerow mial 4 lub wiecej mialy takie rokowania, ze praktycznie rozwod 100%.
Takze tego.

Z reszta to widze po znajomych, teraz ziomka zostawila kobita dla ktorej byl 5 partnerem, cos tam jej
@loczyn: no popatrz, moja kobieta miała 7 facetów przede mną, ja miałem 4 kobiety przed nią, jesteśmy razem 7 lat, mamy kilkuletnią córkę i żyje nam się coraz lepiej. Może i ktoś ma super farta i trafia od razu na to co trzeba, ja jednak jestem zdania, że do pewnego wieku (kilka lat po osiągnięciu pełnoletniości) człowiek ma mniejsze lub większe siano w głowie i nie ma sensu trzymać się złej
Ktos juz wrzucal na mirko ze najlepiej rokuja zwiazki gdzie osoby mialy zero albo tylko jednego partnera przed. Te natomiast gdzie jeden z partnerow mial 4 lub wiecej mialy takie rokowania, ze praktycznie rozwod 100%.

Takze tego.


@loczyn: Pamiętam te info. Z chrześcijańskiego portalu xDDD Ale znalazłem inne źródło:

https://ifstudies.org/blog/does-sexual-history-affect-marital-happiness

As for women, men who report only one sexual partner in their lifetime are more likely to report very happy marriages.
@Lapidarny: ona w miesiąc sobie ogarnie parę akcji, Ty to niewiadomo co zdzialasz.
Ale szczerze to akcja #!$%@? i odpowiedź jest prosta albo budujecie razem albo koniec..
Przykro mi Mirku, się #!$%@?ło.
@loczyn: Nie wspomnę o tym, że samo to, że ilość partnerów seksualnych przed facetem (o ile on też miał swoje przygody) i pretensje o tych partnerów biorą się z #!$%@? egoizmu. Ok, jak laska miała 100 bolców przede mną to jest coś nie tak. Jak miała 5 czy #!$%@?, 10 w wieku 30 lat to #!$%@? mnie to obchodzi. Nie sprawia mi przyjemności słuchanie o tych przygodach, ale ludzie ogarnięci emocjonalnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@tajemniczygosc: dzięki za głos rozsądku w tej dyskusji! dzięki za przywołanie badania i Zrobienie na tym sekcji :-)
nie zapominajmy Że psychologia to ta dziedzina, gdzie czasami po kilkudziesięciu latach okazuje się że eksperymenty, badania na które tyle osób się powoływało, należy wyrzucić do kosza...

@Retoryk: właśnie jest tak jak mówisz. związki są różne - są szczęśliwe te,.w których ludzie znają się od podstawówki od LO są parą, jak i
@Lapidarny: Były parę razy podobne historie pisane przez facetów, zawsze leciały rady, żeby zerwać i się wyszaleć, a dopiero potem myśleć o związku.

Ja dokładnie z tego powodu nie radzę się wiązać z dziewicami, normalny człowiek jest po prostu ciekawy, czy może być lepiej albo inaczej. Serio, płeć tu nie gra roli. Prędzej czy później pojawią się myśli, czy partner przypadkiem nie jest beznadziejny w łóżku, a z kim innym może
Ja pominąłem jakąś lekcję z zakresu idei małżeństwa czy to teraz jakiś standard?


@Lapidarny: Chce się #!$%@?ć w myśl: "znudziło mi się w związku". To bardzo częsty przypadek u oby płci z powodów poligamistycznych. Wpojona nam kulturowa monogamia sobie z tym nie radzi zatem mamy wielu partnerów/partnerek w życiu. ¯\_(ツ)_/¯
@loczyn: @Shzavv: dobra, widzę że z doświadczonymi życiowo panami rozmawiam xD Wierzcie dalej w swoje badania, #!$%@? z życiem, BADANIA NAUKOWE #!$%@? XDDD

Jak wcześniej pisałem, badania też udowodniły że mężczyźni częsciej zdradzają niż kobiety, ale to już nie pasuje pod wasz światopogląd co? Albo te badania są z #!$%@? instytucji? xD Dalej czerpcie wiedzę z wykopu gdzie codziennie wrzucacie artykuły o męskiej depresji, #!$%@? się polek i o tym,
Ja pominąłem jakąś lekcję z zakresu idei małżeństwa czy to teraz jakiś standard?


@Lapidarny:
Standard głupoty. Szybko wróci do misiaczka z podkulonym ogonem, bo okaże się że z innymi jednak jest #!$%@? na dłuższą metę.
Mam trzech kumpli z liceum i z każdym ich panna odwaliła coś takiego. Niestety wszyscy trzej wzięli pannę z powrotem i teraz mają dzieci itp.

@Lapidarny: generalnie to związki są różne, to wcale nie jest takie dziwne że małżeństwa, zwłaszcza z dłuższym stażem sobie eksperymentują. Tu raczej chodzi o to, że oboje godzą się na taki deal i jest to ustalone z głową (a nie w stylu - partner/ka oznajmia fakt dokonany "teraz to bedziemy się bzykać z innymi, postanowione").

Są ludzie którzy potrafią rozdzielić seks od miłości i tyle. Tylko w Polsce oczywiście wszyscy się
@Lapidarny: Wcale jej się nie dziwie. Też nie chciałbym się zastanawiać przez całe życie jak to jest z inną. Przynajmniej robi to oficjalnie i sam możesz zakisić w tym czasie. Po fakcie dowie się, że tak naprawdę z tobą jej najlepiej i to jeszcze wzmocni wasz związek. Jak się nie zgodzisz to pewnie prześpi się z kimś po cichu.
@Lapidarny: zakładając, że to nie bait:
kopnij ją w dupę bezpowrotnie. zapewne już wie z kim chce to zrobić albo już zrobiła. jak się nie zgodzisz, to i tak prędzej czy później się puści.

sam jestem po ślubie w młodym wieku, nie miałem przed żoną żadnych partnerek seksualnych i nie wyobrażam sobie robić tego z kimkolwiek innym. to jest miłość. jak ma inne podejście, to niech #!$%@? się szmacić, ale Ty
@Kosancz:


Jestem jej pierwszym i jedynym partnerem


Wpadła na pomysł, że rozstaniemy się na miesiąc, oboje "poszalejemy"

Bait czy nie, warto przestrzeć innych, że właśnie dlatego nie warto wiązać się z dziewicą. Jeśli jesteś jej pierwszym, to nie ważne czy będzie zadowolona z seksu czy nie, zawsze będzie chciała spróbować z innym. A jeśli nie będziesz jej zaspokajał, to więcej niż pewne, że to zrobi, a później kopnie cię w dupe.