Wpis z mikrobloga

@qew12: Ciekawe czym to jest spowodowane. Ja podejrzewam, że to przez ciągłe "bujanie w obłokach" i niską umiejętność skupienia. Z drugiej strony mam wrażenie, że większość ludzi zapamiętuje drogę automatycznie, w niewielkim stopniu koncentrując się na tym, robią to mimowolnie.
@Zgrywajac_twardziela: Myślałem, że to rzadsza cecha, a tu na wykopie widzę, że całkiem pospolita ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Większość ludzi z którymi miałem
styczność i okazję się im przyglądnąć jak się odnajdują w takich sytuacjach, nie miało z tym większych problemów by zapamiętać drogę.
@eisil: No właśnie sam nie wiem jak to jest, osobiście nie znam nikogo kto by taki problem miał, i zawsze się czułem jak ostatni debil jak musiałem sobie dokładnie drogę prześledzić, i przeważnie jeszcze zrobić sobie opis/mapkę zanim gdzieś pojechałem w czasach jak jeszcze nie było GPS w każdym smarciaku. Różowa zawsze się dziwi, że ja mam taką kiepską orientację jak gdzieś jesteśmy, nierzadko na wakacjach będąc nie bardzo pamiętam jak
@Zgrywajac_twardziela: Ponoć to często występuje u osób autystycznych. Innym możliwym wyjaśnieniem jest adhd/add, które często idzie właśnie z autyzmem w parze.
Ja mam problem żeby zlokalizować samochód po wyjściu że sklepu, a do niektórych miejsc nie byłbym w stanie trafić bez nawigacji, mimo że odwiedzałem je na tyle dużo razy, że powinienem już przyswoić trasę.