Wpis z mikrobloga

Co to pół kolonia?


@MrXavery: na koloniach dzieci gdzieś tam jadą i mają zajęcia na cały dzień, na pół kolonie śpią w domu i mają jakies atrakcje na całe dnie w swoim mieście.

wakacje u babci nie były zle. Lepiej je wspominam dzisiaj jak te "bogate" wyjazdy

w życiu nie zamieniłbym wakacji u babci na żaden zagraniczny wyjazd, w ogóle na żaden inny wyjazd.


@Kreciszcz: @matt-brjnm: Przecież nie chodziło
zawsze szkoda mi było kilku biednych osób który odpowiadały tylko „u babci na wsi”, „na pół koloni”.


@Cierniostwor: dlaczego? Mi, jako mieszczuchowi, wakacje na gospodarstwie u dziadków czy na koloniach zawsze podobały się niepomiernie bardziej niż wczasy nad morzem czy za granicą.
dlaczego? Mi, jako mieszczuchowi, wakacje na gospodarstwie u dziadków czy na koloniach zawsze podobały się niepomiernie bardziej niż wczasy nad morzem czy za granicą.


@CXLV: jak pisałem wyżej, takie wakacje u babci mogłyby być 100 razy lepsze niż wakacje na hawajach(bo akurat cały czas tam padało), ale to nie ma żadnego znaczenia. Obecnie wakacje służą do manifestowania swojego statusu społecznego, więc ci którzy byli u babci na wsi mogli liczyć na
jak pisałem wyżej, takie wakacje u babci mogłyby być 100 razy lepsze niż wakacje na hawajach(bo akurat cały czas tam padało), ale to nie ma żadnego znaczenia. Obecnie wakacje służą do manifestowania swojego statusu społecznego, więc ci którzy byli u babci na wsi mogli liczyć na poniżenie z powodu swojej niezamożności.


@Cierniostwor: kiedys pracowalem w turystyce i wakacje Polakow wygladaly tak, ze przez 7 dni nie wychodzili poza hotel. Czasisz? Wywal
@Cierniostwor: Szkoda dzieci, które były "tylko" na półkoloni? Dałabym się zabić jako dzieciak chociaż za półkolonie xd Nigdy nie byłam na wakacjach dopóki nie zaczęłam pracować w czasie studiów, bo pieniędzy nigdy nie było na takie fanaberie, a poza tym latem to rodzicom trzeba było przy żniwach pomagać. Jeździłam do drugiej babci, ale to super wakacje - ze wsi na wieś i tam też trzeba było pomagać ( ͡° ʖ