Wpis z mikrobloga

Mirki, co się wczoraj odwaliło to ja nawet nie. Miałem pierwszą w życiu stłuczkę. Dziadek przejechał na takim czerwonym, tak że przedemną zdążył już przejechać jeden samochód i przywalił we mnie. W sumie nic takiego się nie stało, zahaczył swoim bokiem o mój przód, dobrze że powoli ruszałem bo by było znacznie gorzej. Stajemy, szybka ocena szkód, u mnie #!$%@? zderzak, listwa pod reflektorem, kierunek i porysowana atrapa. Dziadek oczywiście przyznał się do winy zagapił się, no zdarza się. Pyta się czy się dogadamy, no ja mówię ok, 500zł i mnie nie ma, nigdy się nie widzieliśmy. Gównoauto na dojechanie here więc nawet tego bym pewnie nie robił, kupił aby kierunek na szrocie za dychę. No ale jego Grazi szybko obcykała moje auto, że jest gównem (no bo jest xD) że mi może GÓRA 100 zł dać. Ja się zagotowałem i mówię że po dobroci chcę się dogadać, a za 100zł to ja nawet zderzaka w kolorze na szrocie nie dostanę i nie będę się targował o swoją szkodę. Telefon na bagiety, przyjechali w 15 minut. Efekt? Dziadek dostaje 500zł i 6pkt + utrata zniżek bo miał -60%. Dobrze zrobiłem?
#polskiedrogi #motoryzacja #samochody
  • 120
@JudzinStouner: Tylko ja nie mam zamiaru tego porządnie naprawiać bo zwyczajnie nie ma to sensu. Możesz mnie zwyzywać od cebuli, januszy itd, ale samochód ma 20 lat, jest wart 1000 zł i ma #!$%@? lakier po całości. Także piękny fabrycznie nowy zderzak z ASO wyglądałby na nim jak szminka na świni xD Tyle że jest jeszcze sprawny mechanicznie, że przeglądy przechodzi, a jak przestanie to leci na stertę. Aha, i wyglądał
@Eternit_z_azbestu: źle zrobiłeś, jak facet ma taką starą w domu to i tak ma przerąbane życie. Powinieneś mu powiedzieć, żeby schował raszplę i wziąć go na stronę, a tam wytłumaczyć, że jak policja przyjedzie to mu wlepią to co wlepili więc niech pomyśli a starej niech powie, że się dogadaliście na stówę.
@Eternit_z_azbestu: Prawidłowo, może to jego grażyny coś nauczy. Pewnie dziadek ma nawet lekką satysfakcję że ktoś #!$%@?ł jego żonie ;) Zniżek to nie utraci jednak, tzn 10% ucinają a nie wszystkie. Więc jak płacił za oc przykładowo 600zł, to za nastepne zapłaci 660zł.. więc aby 5zł miesięcznie więcej wychodzi. Tak to wygląda.

Dlatego nie opłaca się dogadywać moim zdaniem jeżeli ty np wyrządzisz komuś szkodę. Od tego OC jest. Bo taniej
@Eternit_z_azbestu: ja mialem kiedys akcje, ze stalem sobie i czekalem na włączenie sie do ruchu a bus zza mnie wjechal po lewej obok pod prąd i postanowil ze mnie oleje i włączy sie pierwszy :D no to jak sie włączał to tak skręcił, ze mnie obrócił. Boże jak ja wtedy zagotowałem z powodu tej głupoty jaka sie #!$%@? to chyba nigdy nie bylem taki zły. Od razu powiedzialem, ze nie bede