Wpis z mikrobloga

@wojciech-kielbasa jedynie piłę musiałbym kupić ale używana to grosze wyjdzie. Za materiały pewnie by mi wyszło kolo £1000 a za robocizne pewnie bym jesscze doplacil 1500 także samemu trzeba kombinować
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wojciech-kielbasa: a na co strugarka? Kupujesz gotowe w tartaku.
Pila katowa tez niekoniecznie wystarczy troche zrecznosci i spalinowka zrobisz lub recznie
@adekad: te slupki za grube az sa, ja do altany dawalem te standardowe chyba 10tki a u mnie dach duzo ciezszy
@WiesniakzPowolania zrob fotki i wyślij ( ͡º ͜ʖ͡º)

@golf3cabrio pergolę. Tak to przynajmniej u mnie się nazywa. Dokładnie po co mi strugarka. Większość i tak gotowe da się kupić jak na foto. A będę potrzebował dosyc długich belek albo je łączyć bo mam podest 5x7m i nad nim chce to zrobić
wystarczy troche zrecznosci i spalinowka zrobisz lub recznie

@golf3cabrio: Zapomniałeś o czasie. Bez pilarki się namordujesz. Szczególnie ręcznie. A spalinówka kosztuje więcej niż ukośnica.
@adekad: Kup strugane drewno. Jeśli nie przeszkadza Ci estetyka to zrób na złączach ciesielskich. Są na zdjęciu, które załączyłeś. Będzie łatwiej. Można je trochę zamaskować malując.
Co do planów to szukaj po prostu darmowych i tyle. Może jakieś Muratory?
@adekad: jeśli robisz dla siebie, to nie odwalaj takiej partaniny jak na załączonym zdjęciu i zrób porządne kryte łączenia. Pewnie, że walnąć kątownik ciesielski i przysrać go wkrętami jest najprościej, ale jak to potem wygląda.
@adekad: Ma być ładnie czy tak jak na zdjęciu?
Jeśli ma być ładnie i w stylu raczej nowoczesnym (a nie rustykalnym a la rancho) to użyj ukrytych łączników ciesielskich i drewna BSH, lub przynajmniej KVH. Nie poskręca Ci się i mniej popęka.
Absolutny minimalny wymiar belki to 10x10cm- mniejsze wyglądają bardzo wątle. Ja dałem 14x14 i jestem zadowolony.
Za pergolę jak na zdjęciu (moja jest inna ale podobna) firmy krzyczały po
mayek - @adekad: Ma być ładnie czy tak jak na zdjęciu?
Jeśli ma być ładnie i w stylu...

źródło: comment_77l2b4H10058raTyADRdgatBRerdY1Sj.jpg

Pobierz