Wpis z mikrobloga

Chciałem kupić dobre kombi z dużym bagażnikiem w cenie między 12-20 tys zł. Najlepiej w benzynie bo miesięcznie robię jakieś 500km. Co wybralobyscie z tego sortu:
Opel astra H
Wv Passat
Opel Vectra C
Wv Golf
Jakaś Skoda?
Volvo s70
??
Moze polecicie jakiś inny model?

A jak najlepiej kupić auto żeby mieć najmniejsze ubezpieczenie? @mfind
Auto kupię na siebie bo rodzice daleko mieszkają ale potem mogę im dać jakoś darowiznę? Czy coś?

#pytanie #motoryzacja #ubezpieczenia #ac #oc #kombi #opel #volvo #skoda #wv #samochody
  • 90
@Volvostationwagon: Ale bzdury wypisujesz. To, że zawory nie posiadają hydraulicznych popychaczy nie znaczy, że silnik nie nadaje się pod gaz. Regulacja odbywa się w takich przypadkach mechanicznie lub poprzez płytki/szklanki. Wiadomo, że musi to wykonać mechanik w warsztacie i policzy pewnie z 200-300 zł za taką regulację, ale robi sie tak raz na... 40 tys-100 tys w zależności od rodzaju silnika, stylu jazdy itp. Więc to co mówisz, że gaz zabija
@kopek: Jak nie weźmiesz wersji sportowych lub z dużymi silnikami, turbo, wtryskami bezpośrednimi etc to ceny części są przyzwoite. Do Volvo na pewno będą droższe, choć niektóre modele były na bazie płyt podłogowych forda robione, to jednak w Volvo te same części będziesz miał droższe (no chyba, że bedą pasować z forda akurat). O Audi czy BMW nawet nie wspominam, bo tam za samą nazwę marki dostajesz od razu 20% drożej
@kopek: mam na sprzedaż mercedesa w203 z pancernym silnkiem 2.0 kompressor 163km. Auto w automacie, gaz, nowe tarcze klocki przewody sztywne i elastyczne :> czarne kombi i właściwie full opcja z pompowaniem foteli i Bose
@DanekRBI: Źle się wyraziłem, że zabija silnik. Chodziło mi o to,że właśnie bez regulacji po ok. 100 tys km zawory na pewno się przepalą. Nie napisałem,że silnik nie nadaje się pod gaz, jak na używane fury za 20k 100tys. To sporo przebiegu