Wpis z mikrobloga

Chciałem kupić dobre kombi z dużym bagażnikiem w cenie między 12-20 tys zł. Najlepiej w benzynie bo miesięcznie robię jakieś 500km. Co wybralobyscie z tego sortu:
Opel astra H
Wv Passat
Opel Vectra C
Wv Golf
Jakaś Skoda?
Volvo s70
??
Moze polecicie jakiś inny model?

A jak najlepiej kupić auto żeby mieć najmniejsze ubezpieczenie? @mfind
Auto kupię na siebie bo rodzice daleko mieszkają ale potem mogę im dać jakoś darowiznę? Czy coś?

#pytanie #motoryzacja #ubezpieczenia #ac #oc #kombi #opel #volvo #skoda #wv #samochody
  • 90
@kopek: no to jak nie chcesz gazu to po co Ci fotka :p.

Swoja drogą dlaczego nie chcesz gazu? Na ten instalacji zrobilem 100tys km i nic zupelnie sie nie dzieje. Zmiana filtrow za 30 zl raz na 20tys km :) a cena gazu 1,99
@kopek: grube blachy, nic nie łapie. Serio to jest zajebiste auto za grosze. Przejedz się w jakimś komisie. Silnik z nissana, zajebisty. 140k zrobiłem (teraz ma na liczniku 250kkm) i wymieniałem tylko olej i klocki. Cen części nie znam- no, za wymianę oleju średnio 300zl płace razem z filtrem i robocizna. One są tanie przez zła opinie poprzednika. Dlatego mając do wyboru to, passata, c5, mondeo wybrałem samochód z #!$%@? ma
@kopek: benzynowe 2.3 turbo 250KM przy sporej masie auta już nawet fajnie to jedzie :) w tej kasie ustrzelisz pewnie nawet 4x4 ale niestety trzeba brać manual, automaty w volvo w tamtych latach się są za dobre ani zbyt trwałe.
@kopek: posiadam opla, może i tani fajny ale wiadomo rdza bierze zajebiście, jakość też nie jest jakoś najlepsza, no jeśli miałbym brać opla to tylko c i 1,8 benzyna najlepiej turbo no ale jest dużo fajnych kombiaków, tak jak audi, ale one za to są trochę ciasne w środku
@kopek: Nie, pierwsze lepsze znalezione na otomoto. Co prawda motor 1.6 jest kiepski, ale jesli nie planujesz jeździć dużo po autostradach to myslę, że powinien wystarczyć, 2.0 już dużo lepiej, 2.5 turbo bajka ale duże koszty paliwa i serwisu. Ogólnie uważam, że jeśli chce się mieć benzynę to wypadałoby pomysleć o gazie - zwłaszcza jeśli samochód ma być ekonomiczny. 2.0 Będzie Ci w mieście palił z 12 litrów. Diesel najlepiej się
@kopek: ja polecę mazde 6 gy 2.0 147km (1.8 jest za słaby). Silnik niemalże ten sam co ma Mondeo + sporo takich aut sprowadzonych z UK, więc jest dostęp do tanich części. W środku dużo miejsca. Ja zainstalowałem gaz i na razie nic się nie dzieje. Można bezproblemowo sprawdzić rzeczywisty przebieg jeżeli był serwisowany w ASO, bo Mazda ma elektroniczna bazę. Ja kupiłem 3 lata temu poliftowa (i taka ci polecam)