Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki, chciałem kupić swój pierwszy większy motocykl. Mam 3 typy z tej okazji i ciężko mi się zdecydować. Planuję wyjechać czasem na dłuższą wycieczkę (max 2x w miesiącu), czasem pokręcić się po mieście i przebijać w korku. Będę wdzięczny za sugestie i dyskusję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Moje typy:
Yamaha FJR1300
+ fajny wygląd (oryginalne kufry)
+ ABS
+ wysoka szyba z elektryczną regulacją
- ogromna waga 320kg :/
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fjr-yamaha-fjr-1300-abs-kufry-bocznegwarancja-raty-ID6zdVwE.html

Honda CB1300

+ klasyczna linia
+ owiewka przednia mimo bycia naked bike
+ najbardziej zadbany
- najwyższa cena
https://www.otomoto.pl/oferta/honda-cb-honda-cb1300-akcesoryjny-wydech-szybka-gwarancja-raty-ID6BWYoD.html

Honda CB900 Hornet

+ kufer centralny
- najbardziej podniszczony, bak praktycznie cały w rysach
https://www.otomoto.pl/oferta/honda-cb-honda-cb-900-hornet-kufer-centralny-gwarancja-raty-ID6AfM1f.html

Tagi:
#motocykle #pytanie
  • 26
@Krystofer90: FJR1300 - największa bolączka to brak 6 biegu, w trasie szczególnie daje się we znaki. No i jest na prawdę spora. Ale przy tym świetnie wyważona.
Hornetki bym nie zaliczył do "większych". No chyba, że masz na myśli pojemność większą niż 600. Wielkością to raczej do miasta się nadaje, niż w dłuższe trasy. Do tego brak szybki też trochę dokucza w trasach.
CB1300 niestety nie znam w ogóle.
@bigger raz, że takich silników już nie robią, a cb1300 jest produkowana najdłużej z xjrą, dwa to z tej stawki XJR1300, CB, Bandit, GSX1400, ZRX, najlepiej wypadają CB i Rex właśnie.
@kipowrot: Mialem CB i jakis szalowy ten silnik nie byl. To znaczy nie psul sie, ale elastycznosc taka sobie, moc taka sobie. GSX byl przy tym jak lokomotywa. FJR tez. ZRXem nie latale, nie wiem.

FJRy w policji i sluzbach robia setki tysiecy kilometrow. W czesciach arcy tanie.
@bigger jak elastyczność taka sobie? Właśnie ma być jak lokomotywa i to mocna, GSX potwierdzam i w rexie też jest konkret do tego idzie wyżej.
Proszę mi nie psuć wyobrażenia o cb1300, aż teraz muszę się tym przejechać, bo myślałem zmienić rex05 na ostatnią cb. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Krystofer90: MIalem CB 1300. I horneta 600
Do tego spoooro innych i podobnych motocykli: GTR 1400, ZZRow kilka, ZX12 itd..

Mam FJR 1300.

Co prawda bez ABSU , ale to mega motur.
Serio. Nie ma sie co dziwic,ze kultowy turysta

Z minusow.. Brak 6 biegu. Niby szkoda, ale jednak da sie zyc. Ten motocykl to w prkatyce automat. Mam 120kg i bez roznicy czy ruszam z dwojki czy z trojki. Gdzie
@kipowrot: W porownaniu z FJRa czy GSX1400 ?

Niebo a ziemia. Ogolnia zaden z tych wymienionych motocykli sie raczej nie psuje. Oprocz GTRa, ktory mi sie #!$%@?. I sa raczej niesmiertelne, ale FJR to klasa sama w sobie.

Naprawde nie moge sie nadziwic.

Aaa... Jeszcze jedna rzecz mnie #!$%@?.
Mam te pierwsze roczniki i nie ma schowka w owiewkach.

Ale to #!$%@? nedzy jak to sie odpycha. ((oo)
@bigger ja bym wolał wygladowo coś pokroju cb1300 z owiewka, bo jej mi brak w rexie. Fjr jest za duża i za ciężka, czasem na tor pojechać, czasem winkle w górach.
Mógłbym mieć Superduke 1290GT ()
@kipowrot: Jest dosc poreczna. Sporo gor FJR zjezdzilem. Alpy zlote hory, teraz mam nowa (w sensie stara ale niedawno kupione za drobne) i wciaz jestem zauroczony nia.

Superdukiem jezdzilem na dniach otwartych KTMa zbyt bezkompromisowy jak dla mnie. Nie da sie tego uzytkowac w jakiejkolwiek turystyce, a to jest to co lubie.
@Krystofer90: To jest (jak kazda Honda imho) poprawny do bolu i nudny motocykl. #!$%@? sie tam nie do czego. Bo to nie jest kawasaki. ( )
Mi nie podeszla. Schowki w owiewce i pod siedzeniem na plus mocno.
Dynamika ok, ale masakruje lancuch mocno. Brak pazura, do turystyki srednio.
A ta ostatnia to dla mnie pryiorytet po przejechaniu z 80kkm na KLR 650.

FJR w spoko
@bigger: W sierpniu już chciałem gdzieś wyskoczyć, prawko będę mieć do odbioru za tydzień, może się wstrzymam jeszcze tydzień i jak odbiorę plastik to dadzą się przejechać obiema sztukami i zobaczę co mi bardziej leży :)
@Krystofer90: #!$%@?. Wuja, bo mi chyba umknelo.

FJR 1300 na pierwsze moto? No to jest sprawa hmm... dyskusujna. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Motocykl, ktorym mozesz spokojnie ruszyc z trojki i bez dotykania sprzegla zlamac wszystkie ograniczenia w Polsce?
Nie bałdzo.
Będę wdzięczny za sugestie i dyskusję ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Krystofer90: #!$%@? typy dałeś do jednego zestawienia - co sugeruje że nie masz pojęcia czego chcesz i co one oferują (tzn. wiadomo co chcesz, ma być DUŻE :D najlepiej jak największe, w końcu to pierwszy motur)
najpierw się zdecyduj jak i gdzie chcesz jeździć, a potem szukaj moto pod to