Wpis z mikrobloga

Robię kurs na FreeCodeCamp z języka JavaScript. Po skończeniu podstaw i działu ES6, mam problem cokolwiek sensownego w tym języku napisać (jeśli chodzi o webdev). Wadą tego kursu jest takie mozolne prowadzenie za rączkę, pokroju - wpisz to, wpisz tamto, odpal, idź dalej. Te kursy nie uczą samodzielnego myślenia. Czy warto przerobić wszystkie działy tego kursu, czy po prostu zostawić to i zacząć robić jakieś małe projekty? W programowaniu nowy nie jestem, więc czytanie ponownie o pętlach, obiektach, instrukcjach warunkowych było dosyć uciążliwe.

#programowanie #javascript #webdev #freecodecamp
  • 9
@cecyl: no tak się nauczyłem HTML i CSS, tworząc własne stronki
tylko tworząc stronę mam jakiś zarys tego, co chce stworzyć, np. stronę firmową/wizytówkę, stronę informacyjną itd.
A biorąc się za JavaScript kompletnie nie mam zielonego pojęcia co mogę z wykorzystaniem tego języka napisać, tak żeby mnie to na początek nie przerosło.
Jeszcze teorii może i takie kursy nauczą, ale z praktyką kiepsko, nawet jak jest kompilator tak jak na freecodecamp.
@aircod: Imo najlepiej czytać o tym wszystkim a jak czegoś nie rozumiesz to szukasz filmiku o tym na yt, albo jakiś filmik o tym jak koleś pisze faktyczną apke, zaraz się zleco programisty „kurła filmik nic ci nie da, trzeba pisać a nie oglądać” i jest to prawda ale filmiki dużo pokazują od strony jak ktoś w ogóle zaczął pisać daną rzecz, jak ogarniesz ze wszystko robi się w ten a
@aircod: Nie no przepisywanie kodu nie, bardziej chodzi mi o rozkminanie „o, tutaj zrobił to forem, a tutaj zrobił oddzielna funkcje żeby nie #!$%@? się za każdym razem od nowa” i potem robisz tym schematem cos swojego albo to samo, a pomysły na apki to wpisz w google jakies app ideas, dużo jest oparte na ściąganiu danych z api i robieniu czegoś z tym, albo jakies pseudo składanie zamówienia jakbyś zamawiał