Wpis z mikrobloga

ja w lutym brałem w BNP PARIBAS, po swoich doświadczeniach udałbym się bezpośrednio do oddziału i negocjował prowizję 0% od udzielonego kredytu, marża 1,62% dodatkowo do przedstawienia polisa ubezpieczenia nieruchomości z cesją na bank - oczywiście mogłem wybrać firmę, ubezpieczenie na życie nie było wymagane ale oczywiście doubezpieczyłem się na tą okoliczność
@djdaniel: W lutym nie było jeszcze banku BNP Pairbas, był wtedy jeszcze BGŻ BNP Paribas, oferta z 0% była ofertą standardową, otrzymywaną bez negocjacji pod warunkiem przeniesienia konta. Oferty banków zmieniają się z miesiąca na miesiąc i dzisiaj bank BNP ma znacznie gorszą ofertę z bardzo drogimi "haczykami" w umowach.

@crazykokos: Dodatkowo w pakiecie w Millennium wysoka marża oraz wymagane drogie ubezpieczenia.
ta bańka będzie trwała jeszcze dłuuugie lata.


@advert: Dokładnie, a jak pieknie za te parę lat to o max 5-10 %, tak jak było w 2007. Więc w ciągu tych kolejnych lat, zdąży wzrosnąć cena mieszkania o 50 %, minus obniżę po "kryzysie". Czyli jesteś w plecy o 40 - 45%. Tutaj są sami ignoranci, bo im se wydaje że kupią mieszkania za 10 % wartości xD
@lizak21: Jak pisałem wcześniej zależy to od indywidualnej sytuacji - kwoty kredytu, rodzaju nieruchomości, wkładu własnego, okresu kredytowania, rodzaju i wysokości dochodów.
BNP, ING.

Wszystko zależy na czym Tobie zależy. Czy będziesz chciał wczesniej spłacić.

Zobacz na aktualny ranking na bankier.pl
@marcpol:

BNP ma znacznie gorszą ofertę z bardzo drogimi "haczykami" w umowach.

Co to za haczyki? Niedawno miałem robioną symulację kredytową przez doradcę i według niej ten bank ma najlepszą ofertę dla 20% wkładu własnego przy kredycie na mieszkanie za 380k ()
@Aerin: W przypadku oferty z obniżoną marżą i wymaganym ubezpieczeniem Cardiff (teoretycznie wymaganym tylko przez 5 lat) w umowach występuje zapis nakładający obowiązek kontynuacji zabezpieczenia w postaci ubezpieczenia o takim samym zakresie przez cały okres kredytu. Oznacza to w praktyce, że ubezpieczenie będzie wymagane przez cały okres kredytowania, co sprawi, że całkowity koszt kredytu będzie znacznie wyższy niż w symulacji.
@marcpol: o kurcze, ale szok, o tym już mi doradca nie wspomniał ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dzięki za ostrzeżenie.
A czy to prawda, że kwota tego ubezpieczenia jest uzależniona od odsetek pozostałych do spłacenia? więc może po tych pięciu latach nie będzie to aż tak duża kwota ?
@Aerin: Doradca prawdopodobnie sam o tym nie wie. Mało kto dokładnie analizuje wszystkie zapisy umów kredytowych. Koszt nie jest wliczony, gdyż BNP nie wymaga, aby to ubezpieczenie po 5 latach było z ich oferty. Wymagane jest jednak to, aby zakres ubezpieczenia był identyczny - w praktyce na rynku nie są dostępne inne ubezpieczenia tego typu niż Cardiff. Ubezpieczenie jest w praktyce podwyższeniem marży - jego koszt zależy od salda kredytu.
@marcpol: to które banki według Ciebie powinienem brać pod uwagę? W tym zestawieniu korzystna była tez oferta Pekao banku hipotecznego, ale tam była prowizja 1%, marża 1,75% i stopa procentowa 1,79%, gdzie dla BNP Paribas nie ma prowizji, marża jest obniżona przez te wszystkie rzeczy do 1,30% a stopa póki co to 1,72
@Aerin: Pekao BH, Pekao SA (jeśli dwie osoby uzyskują dochód), ING. Różnica w stopie procentowej wynika z brania pod uwagę WIBORU 6M zamiast 3M. W praktyce po dłuższym czasie nie będzie miało to znaczenia. Marża w BNP przez pierwszych 5 lat jest w praktyce wyższa - ubezpieczenie na życie jest podwyższeniem marży - poproś o Formularz Informacyjny, tam będzie to widoczne.
@marcpol: no to Pekao właśnie wyszły nam też jako korzystne. Wielkie dzięki za pomoc, prawdopodobnie uchroniłeś mnie przed poważnym życiowym błędem, załatwię w takim razie ten formularz i dokładnie go przeczytam