Wpis z mikrobloga

Wariactwa część kolejna, treningowo ten tydzień był najcięższym jaki miałem... W poniedziałek 335kg w ciągu z gumami, w środę 300kg na klatę w sprzęcie. CUN wywalony i to mocno, czyli nastrój #!$%@?, motywacji do treningów zero, plus mocne bóle niektórych grup mięśniowych. Jednak tego się spodziewałem.

Wielokrotnie pisałem, że śrubę trzeba dokręcać coraz bardziej, sprawdzać gdzie leży ta bariera i cisnąć mocniej niż kiedykolwiek wcześniej... I robię cały czas, na niedziele zamierzam wejść znowu na ~300kg w koszuli, do desek, ciężkie trójki, następnie w poniedziałek zaatakować 1RM w 15cm block pullu, czyli grubo 320-350kg uderzyć... Niech się CUN PALI.

Dzisiejszy trening to dynamic effort lower body, najpierw wszystko musiałem poustawiać, potem się rozgrzać, szło to tragicznie, tak źle że aż #!$%@?łem się i docelowe ~265kg 10x2 w siadach zrobiłem w mniej niż 20min i to jeszcze z jaką szybkością :), sam się zaskoczyłem poziomem GPP heh, i jako że nie byłem tym wystarczająco zmęczony ponad programowo dorzuciłem jeszcze jedną serię AMRAP ~265kg x 5 poszło. Następnie 15x1 ciągi, ~240-250kg czyli lekko, taki był plan, bo jednak w poniedziałek 1RM w ciągach, teraz w kolejny poniedziałek też 1RM, więc dlatego dzisiaj ciut lżej. No i asysty na dzisiaj to ciężkie reverse hypers 4x12 + Db side bend 4x12

Cały trening
Speed box squats ~265kg 10x2 + (amrap) ~265kg x 5.
Speed pull - 15x1 ~240-250kg
Reverse hypers - 4x12 190kg
DB side bend - 4x12 50kg

Na nagraniu dwie serie siadów x2 + amrap, do tego jedna seria ciągów.

I śmieszna sprawa, bo teraz sobię siedzę patrzę na te nagrania i zastanawiam się jak ja to wszystko zrobiłem, nie wyobrażam sobie teraz tego powtórzyć heh. Fajne uczucie bo jednak odwaliłem dobrą robotę :)

#strongaf #silownia #mikrokoksy #mikrokoksy
IntruderXXL - Wariactwa część kolejna, treningowo ten tydzień był najcięższym jaki mi...
  • 27
A to nie jest po prostu tak że taki styl siadania, tzn. mały ruch kolana i spionizowany tułów daje większe pole do popisu taśmom?


@axaha:Nope,

No a jeżeli mówimy o classic raw bez taśm to mało kto siada tym stylem.


Bo najlepsi siadają w taśmach :)
@IntruderXXL: Nie sądzisz że w tym przypadku korelacja między tym kto siada w taśmach a stylem siadania danych zawodników akurat nie ma nic wspólnego ze stopniem zaawansowania? :P

Wiem że to twoje subiektywne odczucie, ale moim zdaniem Ray Williams oraz ktoś z np. niższych klas jak Russell Orhii zaliczają się do najlepszych luźno (10x bw total przy 83kg)
Wiem że to twoje subiektywne odczucie, ale moim zdaniem Ray Williams oraz ktoś z np. niższych klas jak Russell Orhii zaliczają się do najlepszych luźno (10x bw total przy 83kg)


@axaha: Wyjątki potwierdzające regułę :)

tzn. mały ruch kolana i spionizowany tułów daje większe pole do popisu taśmom? Raczej im większe pochylenie tym mniejsza moc taśm.


Po prostu twoje teza jest błędna, bo taśmy są na kolanach... czyli im większe ugięcie
@axaha: Heh, gość wie że gdzieś dzwoni, ale nie wie w którym kościele :P To nie jest ważne czy w taśmach czy bez taśm... Wypięta klata, "długi" kręgosłup, pionowa pozycja będzie po prostu korzystniejsza w siadach, i tak jak on mówi pochylając się jest "energy leak", taśmy czy nie, to samo. Możliwe że gość w taśmach to dopiero mocniej odczuł.
jedyne co mnie dziwi to że jeszcze nie trafiłem na taki przysiad w niższej kategorii wagowej, u mnie 2,5 roku treningów tylko więc jeszcze chyba jestem świeży


@Kwiatuszek_Mateuszek: To słabo coś oglądasz trójbój ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardzo duża ilość zawodników z Rosji, a u reszty to kolano wcale nie jest pchane do przodu tak jak chyba się utarło. Nawet przy "standardowym" siadzie rzadko kiedy u zawodników