Wpis z mikrobloga

Wariactwa część kolejna, treningowo ten tydzień był najcięższym jaki miałem... W poniedziałek 335kg w ciągu z gumami, w środę 300kg na klatę w sprzęcie. CUN wywalony i to mocno, czyli nastrój #!$%@?, motywacji do treningów zero, plus mocne bóle niektórych grup mięśniowych. Jednak tego się spodziewałem.

Wielokrotnie pisałem, że śrubę trzeba dokręcać coraz bardziej, sprawdzać gdzie leży ta bariera i cisnąć mocniej niż kiedykolwiek wcześniej... I robię cały czas, na niedziele zamierzam wejść znowu na ~300kg w koszuli, do desek, ciężkie trójki, następnie w poniedziałek zaatakować 1RM w 15cm block pullu, czyli grubo 320-350kg uderzyć... Niech się CUN PALI.

Dzisiejszy trening to dynamic effort lower body, najpierw wszystko musiałem poustawiać, potem się rozgrzać, szło to tragicznie, tak źle że aż #!$%@?łem się i docelowe ~265kg 10x2 w siadach zrobiłem w mniej niż 20min i to jeszcze z jaką szybkością :), sam się zaskoczyłem poziomem GPP heh, i jako że nie byłem tym wystarczająco zmęczony ponad programowo dorzuciłem jeszcze jedną serię AMRAP ~265kg x 5 poszło. Następnie 15x1 ciągi, ~240-250kg czyli lekko, taki był plan, bo jednak w poniedziałek 1RM w ciągach, teraz w kolejny poniedziałek też 1RM, więc dlatego dzisiaj ciut lżej. No i asysty na dzisiaj to ciężkie reverse hypers 4x12 + Db side bend 4x12

Cały trening
Speed box squats ~265kg 10x2 + (amrap) ~265kg x 5.
Speed pull - 15x1 ~240-250kg
Reverse hypers - 4x12 190kg
DB side bend - 4x12 50kg

Na nagraniu dwie serie siadów x2 + amrap, do tego jedna seria ciągów.

I śmieszna sprawa, bo teraz sobię siedzę patrzę na te nagrania i zastanawiam się jak ja to wszystko zrobiłem, nie wyobrażam sobie teraz tego powtórzyć heh. Fajne uczucie bo jednak odwaliłem dobrą robotę :)

#strongaf #silownia #mikrokoksy #mikrokoksy
IntruderXXL - Wariactwa część kolejna, treningowo ten tydzień był najcięższym jaki mi...
  • 27
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Po ile ważą Twoje talerze i sztanga? Na każdym nagraniu te 300 kg wygląda jak moje 100-120 kg.
W każdym razie, jak zawsze, leci plusik i powodzenia w kolejnych podejściach do ciężaru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Po ile ważą Twoje talerze i sztanga? Na każdym nagraniu te 300 kg wygląda jak moje 100-120 kg.


@Niebotyczny: Dzięki, sztanga do siadów to texas squat bar, waży 25kg, specjalistyczna sztanga do siadów, wydłużona. Sztanga do ciągów to texas deadlift bar, 20kg.
Krążki są bardzo cienkie bo są ze stali, bez ogumienia, większość waży 25kg lub 20kg. Takich krążków na siłowniach nie spotkasz.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: mam pytanie, dlaczego siadasz z tak małym ruchem kolana do przodu ? (chodzi mi o twoje nagranie ze zwykłych siadów, tutaj to box squat więc wiadomo) Oczywiście uwzględniam to że tylna taśma jest potencjalnie silniejsza, ale czy nie lepiej rozłożyć moment siły na kolano i biodro w innej proporcji, niż dawać prawie całość na biodro ? No i czy w takim wypadku rozłożenie momentów sił i trenowanie też czwórek nie
  • Odpowiedz
@Kwiatuszek_Mateuszek: Dzięki za ciekawe pytanie.

Zobaczyłem sobie też jak siada Ray Williams (https://www.youtube.com/watch?v=YQVciV-hqS4) i wydaje mi się że tam kolano idzie mocniej do przodu


Tu zobacz sobie jak siada gość który ma absolutny rekord w siadzie RAW, Vlad Alhazov 525kg. https://youtu.be/nn_cobo8Bbk?t=45 Warto wspomnieć że koleś ma sztuczne kolano... bo jego prawdziwe wybuchło mu gdy uciekło mu do środka, przy próbie siadu prawie 600kg w sprzęcie. Inny przykład, ~440kg siad, https://youtu.be/H32iGda5Pzs?t=19
  • Odpowiedz
ale faktycznie może tędy droga, na pewno jeszcze poczytam na ten temat


@Kwiatuszek_Mateuszek: Poczytaj, ale jak się zdecydujesz to musisz wiedzieć że czeka Ciebie długa i ciężka droga :) Jak myślisz dlaczego mało kto tak siada? Bo nikt o tym nie mówi, nie uczy tego... a potem, jak już ktoś ma X lat treningów za sobą, już nikomu nie chce się tego zmieniać bo to nie jest prosta sprawa. Bo trzeba
  • Odpowiedz
u mnie 2,5 roku treningów tylko więc jeszcze chyba jestem świeży


@Kwiatuszek_Mateuszek: Hehe, wiesz ja siady robię od 3lat... z tych 3 lat, 2 lata zajęła mi zmiana techniki dojście do obecnej formy, wzmocnienie odpowiednich grup :P

jedyne co mnie dziwi to że jeszcze nie trafiłem na taki przysiad w niższej kategorii wagowej


A tutaj masz pana przy 83kg https://www.instagram.com/p/By3BdxfgS_P/

I dlaczego interesujesz się niższymi kategoriami wagowymi? Ile masz wzrostu?
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: 170, wiem wiem, okolice 90 + kg, ale po prostu chwilowo bardziej opłaca mi się być niżej, za cel postawiłem sobie teraz rekord Polski w 66kg na PP, i potem kończę zabawę z niskimi kategoriami. Ale będąc w kategoriach wagowych a nie +120kg i tak chyba będę musiał utrzymywać w miarę niski bf
  • Odpowiedz
Ale będąc w kategoriach wagowych a nie +120kg i tak chyba będę musiał utrzymywać w miarę niski bf


@Kwiatuszek_Mateuszek: Tak to prawda, spotkałem się z opinią że to powinno być około ~15bf-a, oczywiście im niżej tym lepiej, ale dla wielu osób niższy bf będzie się wiązał z dużą utratą wyników, zależy od osobnika.

za cel postawiłem sobie teraz rekord Polski w 66kg na PP, i potem kończę zabawę z niskimi kategoriami
  • Odpowiedz
btw Twoje wyniki teraz to praktycznie rekordy polski w Trójboju klasycznym, nie ciągnie Cię żeby wystartować i mieć zapisane, oficjalnie potwierdzone wyniki ?


@Kwiatuszek_Mateuszek: Rekordy? Niee, ale wysoko, można powiedzieć czołówka. Wiesz sprawa wygląda tak że ja dopiero zaczynam, a nie kończę :) Ciągle eksperymentuje z treningiem, techniką bojów. I wiem że jeszcze łatwo będę mógł dodać kilkadziesiąt kg do mojego totala. A zawody nie uciekną.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: A to nie jest po prostu tak że taki styl siadania, tzn. mały ruch kolana i spionizowany tułów daje większe pole do popisu taśmom? Raczej im większe pochylenie tym mniejsza moc taśm. No a jeżeli mówimy o classic raw bez taśm to mało kto siada tym stylem.
Poniżej Robb Philippus siadający 418.5kg tylko w sleeves
axaha - @IntruderXXL: A to nie jest po prostu tak że taki styl siadania, tzn. mały ru...
  • Odpowiedz