Wpis z mikrobloga

#rozdajo TL;DR: podrosło mi w mieszkaniu jeszcze trochę sadzonek #chilizgobim więc spośród plusującycyh rozlosuje osobę, której na swój koszt wyślę dwie sztuki ;) Sadzonki oczywiście na tyle duże, że przy uprawie parapetowej w donicy powinny jeszcze jesienią zdążyć zaowocować.

A co do aktualizacji tagu to niestety ostatnio pracuję po 90 godzin w tygodniu i nie mam czasu się bardzo rozpisywać. Wszystkie czynności przy roślinach wykonuje też mocno na biegu. Ogólnie rosną bardzo ładnie (poza 2 czy 3 chorymi sztukami) jest już sporo owoców - także na superhotach. Pojawił się problem z mszycą na kilku sztukach, ale już go chyba opanowałem. Z zabiegów to zostały ostatni raz zasilone Kristalonem Zielonym i od teraz przechodzę na pomarańczowy/czerwony. Ponadto wykonałem oprysk octanem wapnia.

W poprzedni weekend miałem dosłownie 2 godziny na obrządzenie się z roślinami i nie było kiedy zrobić fotek. Pomyślałem, że nakręcę telefonem krótki filmik, żebyście mogli zobaczyć jak to wygląda. Śpieszyłem się i przez to trochę trzęsie i rzuca obrazem, ale wydaje mi się, że w miarę widać co i jak się ma w małej foli ;) Ujęcia z niedzieli ;)

#chili #chilihead #papryka #papryczki #rosliny #ogrod #ogrodnictwo #uprawiajzwykopem #ogrodek #warzywa #uprawa #wies #ostrezarcie #hobby #weekend #zainteresowania
gobi12 - #rozdajo TL;DR: podrosło mi w mieszkaniu jeszcze trochę sadzonek #chilizgobi...
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@loza__szydercow: Będzie można ;) Ale pewnie w drugiej połowie sierpnia, jak wrócę z urlopu. Zeszłoroczne były ok? ;)
@jaktrwogatonawykop: Taksą jeszcze nie wysyłałem ;D Standardowo paczkomat :)
@Cynikt: Ciężko powiedzieć ;D A co masz? ;p Można też plusa zaoferować i może się uda w losowaniu ;D
  • Odpowiedz
@gobi12: Nie miałbyś może jakiejś sadzonki jalapeno na odsprzedaż? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Miesiąc temu posadziłem sadzonkę pomidora na balkonie, który praktycznie rzecz biorąc jest małą szklarnią z idealnym nasłonecznieniem podczas dnia, teraz żałuję, że nie pomyślałem wcześniej i nie wysiałem, bo ja to w sumie nawet k---a pomidorów nie jem xD
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Drogi @gobi12 Za kilkanaście lat twoje dzieci napiszą pastę Mój stary to fanatyk papryczek, pół mieszkania z------e krzakami, najgorsze. Średnio raz w miesiącu komuś wpadnie w leżące kanapki nasiono czy całą papryczke i trzeba plukac żołądek w szpitalu bo mają miliony w skali Scovila.
  • Odpowiedz
@Makku11: Akurat Jalapeno nie mam, ale mam bardzo podobne np. Hungarian Hot Wax. Wysłałem Ci na PW listę co obecnie mam/cennik i rodzaje wysyłek.

@loza__szydercow: Nie będzie problemu ;) Na pewno będę pisać na tagu jak już będą dostępne.

@polutt: XD
  • Odpowiedz
@gobi12: w tym roku zamiast papryczek na balkonie, różowa z matulą nawaliły pelargonii i innych kwiatków z których nie mam nic oprócz bajzlu i dodatkowego obowiązku bez profitu xD

Już zacieram łapska na kolejne potrawy z Twoimi papryczkami oraz słoiczki z zaprawami, mmmmmmmm
  • Odpowiedz