Wpis z mikrobloga

#rozdajo TL;DR: podrosło mi w mieszkaniu jeszcze trochę sadzonek #chilizgobim więc spośród plusującycyh rozlosuje osobę, której na swój koszt wyślę dwie sztuki ;) Sadzonki oczywiście na tyle duże, że przy uprawie parapetowej w donicy powinny jeszcze jesienią zdążyć zaowocować.

A co do aktualizacji tagu to niestety ostatnio pracuję po 90 godzin w tygodniu i nie mam czasu się bardzo rozpisywać. Wszystkie czynności przy roślinach wykonuje też mocno na biegu. Ogólnie rosną bardzo ładnie (poza 2 czy 3 chorymi sztukami) jest już sporo owoców - także na superhotach. Pojawił się problem z mszycą na kilku sztukach, ale już go chyba opanowałem. Z zabiegów to zostały ostatni raz zasilone Kristalonem Zielonym i od teraz przechodzę na pomarańczowy/czerwony. Ponadto wykonałem oprysk octanem wapnia.

W poprzedni weekend miałem dosłownie 2 godziny na obrządzenie się z roślinami i nie było kiedy zrobić fotek. Pomyślałem, że nakręcę telefonem krótki filmik, żebyście mogli zobaczyć jak to wygląda. Śpieszyłem się i przez to trochę trzęsie i rzuca obrazem, ale wydaje mi się, że w miarę widać co i jak się ma w małej foli ;) Ujęcia z niedzieli ;)

#chili #chilihead #papryka #papryczki #rosliny #ogrod #ogrodnictwo #uprawiajzwykopem #ogrodek #warzywa #uprawa #wies #ostrezarcie #hobby #weekend #zainteresowania
gobi12 - #rozdajo TL;DR: podrosło mi w mieszkaniu jeszcze trochę sadzonek #chilizgobi...
  • 39
  • Odpowiedz
@gobi12: piękne, gratuluje wytrwałości, ja niedawno zaadoptowałem pomidory (dosłownie, musiałem od kogoś przyjąć) i rosną na tyle dobrze, że chyba rozwinę tą dziedzinę :D
  • Odpowiedz
@shopec: Moje stanowisko mieszania nawozu z wodą ;D
Stosuje krowi, przepalony w dużych ilościach. Jest przypalony, ale to było jeszcze na etapie, gdy był w kubeczku i dostał nie to co trzeba jako nawóz. Myślałem, że się ogarnie, ale niestety.
  • Odpowiedz
@shopec: W jednej butelce robię roztwór nawozu w 1,5 l wody. I potem po 50 ml tego roztworu rozcieńczam w drugiej butelce do zamierzonego stężenia, którym już podlewam. Podlałem dwie sadzonki pierwszą butelką ;)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@takinick Da radę. W tym roku na około 30 wysłanych paczek tylko z dwoma był jakiś problem, w tym z jedną poważny problem (o dziwo paczka wysyłana i odbierana w obrębie Warszawy, więc musiało coś się z nią stać mocnego, bo rzeczywiście była masakra). Ale zdecydowanie większość bez problemów.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@shopec Trochę mniej bo sadzonkom w tej fazie, jeżeli nie widzę braków, daje około 2/3 stężenia z zalecanego 1kg na 1000l wody do fertygacji.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@FilodendronMonster To zależy. W sytuacji takiej jak miałem teraz tzn. całe rośliny w mszycach i mrówkach to wszedł Mospilan plus środek na mrówki. Jeżeli to nie jest taka inwazja to można bawić się w ekometody.
  • Odpowiedz
@gobi12 dzieki, u mnie oblazly caly czubek w większości sadzonek. Kupiłem srodek (nie pamiętam nazwy, a nie moge teraz sprawdzić), ale nie pomógł. Spróbuje ten polecany przez Ciebie ( ͡º ͜ʖ͡º) Bo jak nie pomoże, to idę polować na biedronki
  • Odpowiedz