Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@HellHill:

albo jedziesz za granicę i żyjesz w państwie

Możesz zmienić państwo ale zazwyczaj to nic nie zmienia.
Mieszkam w Londynie i jedyna różnica do Warszawy w tej akurat kwestii to, że kredyt zamiast na 500 tys zł trzeba wziąć na £500 tys ( ʖ̯)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@krave:

@HellHill: nie wiem ile trzeba zarabiać miesięcznie żeby odkładając w 2-3 lata kupić mieszkanie za gotówkę

Chyba chodziło o wyjazd i uciułanie £/€/$ #zagranico.
Jednak 2-3 lata to może być krótko. Trzeba by minimum z €5k na rękę zarabiać żeby się utrzymać i odkładać wystarczająco.
  • Odpowiedz
@UmbertoDalleMontagne bo Polacy to zwierzęta którzy zapłacą każde pieniądze za mieszkanie bo hehe na ratę kredytu komuś nie będziemy pracować xDDDDDD potem kupują mieszkanie warte 200k za 400k a płacą finalnie 800k bo procenty kredytu a po tych 40 latach te mieszkanie jest warte 100k #!$%@? naród imbecyli
  • Odpowiedz
a wie ktoś może jak wygląda sytuacja młodych w krajach zachodnich? Trochę lepiej czy tam ceny nieruchomości też wyglądają podobnie?


@klocus: Na zachodzie jest tak, że żyjąc za minimalną w mniejszym mieście spokojnie utrzymasz się sam w kawalerce a o pokoju nie wspomne. W naszym chlewie obsranym gównem za minimalną wynajmiesz pokój i zostaje Ci 600 na jedzenie.

Jak to się skończy? Wszystko idzie w góre a pensje stoją. W
  • Odpowiedz
a po tych 40 latach te mieszkanie jest warte 100k


@KochanekAdmina: smiem wątpić, mieszkania będą tylko drożeć. Mieszkanie moich starych w bloku z lat 80 jest teraz warte w tej okolicy kilka razy wiecej niż kosztowało w PRL.
  • Odpowiedz
@krave:
Akurat mam kolegów z pracy mieszkających w Siechnicach i bardzo sobie chwalą dojazd do pracy. Pociąg praktycznie co chwila i zero problemu z dojazdem do centrum.
Ale oczywiście praca w centrum niedaleko dworca
  • Odpowiedz
@suwak123: no właśnie: praca w centrum i zero opcji na wyjścia wieczorno-nocne. Znajomi nie wpadną bo to cała wyprawa.
Znałam ludzi z Siechnic, którzy sobie na początku chwalili a po roku już szukali mieszkania we Wro. Więc różne rzeczy ludziom pasują. Mieszkałam pod Wrocławiem i nigdy więcej bym nie chciała xD
  • Odpowiedz
bo Polacy to zwierzęta którzy zapłacą każde pieniądze za mieszkanie bo hehe na ratę kredytu komuś nie będziemy pracować xDDDDDD potem kupują mieszkanie warte 200k za 400k a płacą finalnie 800k bo procenty kredytu a po tych 40 latach te mieszkanie jest warte 100k #!$%@? naród imbecyli


@KochanekAdmina: co tam piszczysz z mieszkanka swoich rodziców? xD
  • Odpowiedz
@KarPaKo: jakby ceny wynajmu były rozsądne to spoko, ale u nas często cena wynajmu to spłacanie czyjegoś kredytu plus ekstra, albo warunki takie, że sam najchętniej byś przeprowadził generalny remont bo dramat.

Jak ktoś skacze po miastach to okay, wynajem jeszcze ma sens, ale jak planujesz na x lat zostać w jednym miejscu to już gorzej. Moja siostra z rodziną zamierzała się przeprowadzić na południe kraju. Minęły 3 lata jak
  • Odpowiedz
@cienki137: to akurat prawda jak ktos wynajmuje to splacasz rate plus cos tam ktos chce zarobic plus cos tam plus rachunki i ci wychodzi 1,500 z kawalerke pozny gierek juz nie wspomne o kaucjach to dopiero jest poje23ne. Gdyby ktos wystawial pokoje za 500 zl w standardzie ktory wrzucilem ludzie by brali z pocalowaniem reki i ze lzami w oczach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@KochanekAdmina: te ostatnie to takie #!$%@? że głowa mała. Na przykładzie Wrocławia: kupisz mieszkanie w Radwanicach za 300k to zanim je spłacisz już będziesz mieszkał we Wrocławiu i mieszkanie zdrożeje 2x
  • Odpowiedz
@KarPaKo: To się zgadzam , dla niemców 500 euro to prawie jak 500 zł. Sam bym w takim czymś mieszkał z przyjemnośćią :DTakie akademiki są zawsze droższe od tradycyjnego wyjajmnu pokojów
  • Odpowiedz
@UmbertoDalleMontagne: ceny nieruchomości w Polsce to jakiś żart. U mnie miasteczko powiatowe 15k ludności, mieszkanie 60m2 w nowym bloku w stanie deweloperskim 300k PLN a żeby to wykończyć umeblować i jakieś AGD,RTV kupić to trzeba jeszcze ponad 100k wyłożyć. To jak ktoś ma działkę to za 400k pobuduje i zrobi pod klucz fajny domek do 100m2.
  • Odpowiedz