Wpis z mikrobloga

  • 0
@r00ti
Widzę że "wesoły development" nie jest wcale taki wesoły.
Może trzeba w jądro coś wkompilowac. Zerknij czy w pliku .config masz cos z mmap, a pozniej zerknij od czego jest dany przełącznik.
  • Odpowiedz
@r00ti: a sprawdzałeś czy masz w ogóle na tym kernelu plik /dev/mem ?
Z kodu który podesłała jasno wynika że błąd ten jest wyświetlany przy błędzie dostępu do pliku /dev/mem
Od dość dawna plik ten nie jest już domyślnie udostępniany przez kernel.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@r00ti: mireczku jak nie ma /dev/mem to pewnie nie włączony w kernelu. Tak, czy inaczej bezpośrednie operowanie na pliku /dev/mem jest traktowane jako zbrodnia wojenna - jak coś popsujesz w swojej aplikacji, to możesz spierdzielić cały system pisząc losowo po pamięci fizycznej - wystarczy walnąć się z wskaźnikiem, czy indeksem tablicy
Żeby to zrobić z RiGczem pisz moduł kernela, o ile już producent tego nie ogarnął wcześniej i z user
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r00ti: tak, o ile masz dostępną klasę /sys/class/gpio
Możesz sobie przetestować normalnie z linii komend export, ustalanie kierunku wejście/wyjście odczyt/zapis tak, jak w linkowanym przez Ciebie artykule.

Pytanie co masz zamiar podpiąć pod te gpio? Bo jeśli chodzi o coś co wymaga bardzo szykiego machania gpio - kilka set Herców i wyżej, to może być za wolno i trzeba by albo używając libgpiod - tylko kernel musi być w miarę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@r00ti: jeśli tak, to sprawdź czy ten procek nie ma tych interfejsów sprzętowych.
Co do i2c, to jest sterownik i2c-gpio w razie czego, gdyby nie było możliwości sprzętowego i2c. Do pwm jest też sterownik gpio-pwm

Bit-banging z poziomu user space się nie sprawdzi - wiem o czym mówię, bo raz podczas współpracy pewną z uczelnią jeden doktor odwalił takie coś i fakt działało, tylko procesor zajęty był w 70% kłapaniem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@r00ti: pracuję, tylko że u mnie w pracbazie sam tyczę drogę w Linuxy i przydałby mi się bardziej ogarnięty w temacie leader. Na openwrt słabo się zanam, ale to też Linux i kernel oraz device-tree da się konfigurować. W Yocto ostatnio siedzę
  • Odpowiedz