Wpis z mikrobloga

Od sierpnia wchodzi zerowy pit dla ludzi ponizej 26 roku życia...
W umowie zlecenie, o ile % więcej zostanie nam w portfelu? Tak, wiem, że podatek będzie dopiero wypłacany od stycznia, aczkolwiek to nam będzie sie odkładać do rozliczenia rocznego, mimo wszystko jestem ciekawy jak to wygląda przy umowie zlecenie, ile procent więcej będe mógł się spodziewać.

#pieniadze #podatki #zarobki #praca #pit
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jezely_pan_pozwoly: Wydaje mi się że jedyną różnicą w roku 26 urodzin będzie to że zmniejszy Ci się kwota wolna. Natomiast podatek zapłacisz dopiero jak przekroczysz pomniejszoną kwotę wolną.
Jest to jedyne logiczne wyjście które teraz widzę
  • Odpowiedz
@jezely_pan_pozwoly: Raczej dzielenie na dni. Ale miejmy nadzieje że coś więcej powiedzą. Bo nawet w tym roku to kwota wolna zwiększa się w środku roku. To jak załóżmy ktoś zarabia np minimalną to zwolnienie obejmie mu prawie cały rok.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Rudyzzadupia trzy przeważnie, ale są dni gdzie 4-5 się zrobi czyli przy obecnej stawce trzy to 192.8, jeśli byłoby +18% to byłoby to już 227 za dzień (poniżej 3 raczej nie schodzę)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Scaab to z---------j, dalej. Sam mam działalność więc, wolę żeby łepki takie jak ja dostały więcej niż jakieś tępe matki biorące 500+
  • Odpowiedz