Wpis z mikrobloga

Od sierpnia wchodzi zerowy pit dla ludzi ponizej 26 roku życia...
W umowie zlecenie, o ile % więcej zostanie nam w portfelu? Tak, wiem, że podatek będzie dopiero wypłacany od stycznia, aczkolwiek to nam będzie sie odkładać do rozliczenia rocznego, mimo wszystko jestem ciekawy jak to wygląda przy umowie zlecenie, ile procent więcej będe mógł się spodziewać.

#pieniadze #podatki #zarobki #praca #pit
  • 35
  • Odpowiedz
Nie za bardzo wiem, co się wlicza w status studenta, dlatego ciężko mi odliczyć cokolwiek, bo nie wiem, co mi ten status studenta odlicza, że dostaje więcej. Składki zdrowotne?
  • Odpowiedz
Czyli, od sierpnia teoretycznie powinienem zarabiać 18% więcej? Bo słyszałem gdzieś, że 7-9% więcej a nie 18% w UoP. Bo przy 18% więcej miałbym prawie 75,7 za dany kontener, co te przychody by mi naprawdę powiększyło, przy 7-9 miałbym około 70zł też spoko, ale troszkę się napaliłem na to 75,7 :D
I teraz nie wiem
  • Odpowiedz
@jezely_pan_pozwoly: a to nie jest tak że te 85k to jest tylko kwota wolna od podatku i jeżeli przekroczysz to płacisz tylko podatek od przekroczenia?
"„Zwolnienie będzie obowiązywać niezależnie od liczby umów lub liczby płatników. Jeżeli zarabiasz więcej, to dopiero nadwyżka (ponad 85528 zł) będzie opodatkowana według skali podatkowej” – czytamy dalej."
  • Odpowiedz
@jezely_pan_pozwoly: zwolnienie przysługuje na dochody uzyskane za zlecenie i umowy o prace. Za zlecenie w sumie nie sprawdzisz czy nie zrobili sobie wcześniej umowy. Natomiast co do umowy o prace to już do ZUS będą leciały dokumenty.
@jakuba94: to 85k to kwota wolna od podatku. Więc będziesz miał trochę ponad 8/12 z tych 85k wolnej kwoty. Więc wydaje mi się że i tak mniej zapłacisz
  • Odpowiedz