Wpis z mikrobloga

@Catttana: W moich szkołach na lubelszczyźnie prawie zawsze dawali zadania na wakacje, ale inna sprawa, że poza takimi hardkorowymi kujonani, którzy celowali w 6 na koniec roku to nie znam nikogo kto by je zrobił ;)
  • Odpowiedz
@Ld93 Ja chodziłam w Krakowie do szkoły i nigdy o zadaniach nie słyszałam, dlatego było mi szkoda włoskich dzieci. Swoją drogą, to po co są wakacje, skoro i tak się trzeba uczyć ( _)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Możliwe że południowe kraje dają więcej wakacji bo dzieci w 30+ stopniowym upale w klasach tylko się męczą. Rozmawiałem z nauczycielka i u nas ten czerwiec to była tragedia w klasach
  • Odpowiedz
@Ld93 też pochodzę z Lubelszczyzny i jedynie w ogólniaku dostaliśmy spis "grubych"lektur, które mogliśmy przeczytać w wakacje, żeby później nie męczyć się z nimi w roku szkolnym. Poza tym nigdy nie dostałam zadań na wakacje ( _)
  • Odpowiedz
U nas jest około 10 tygodni. 9 tygodni to jest sam lipiec i sierpień + ostatni dzień czerwca. A rok szkolny się zawsze kończy między 18 a 24.

W południowych krajach to działa trochę inaczej, tam są upały po 40 stopni i to nie 2 dni jak u nas tylko ciągiem przez 2 miesiące. Nie da się uczyć w takich warunkach.

Wolę mieć trochę krótsze wakacje ale więcej wolnego w trakcie roku
  • Odpowiedz