Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 193
Przeglądam oferty pracy na wakacje w Polsce i oczywiście wszędzie dają najniższą krajową + brak jakichkolwiek dodatków zmianowych, dodatków za pracę w niskich temperaturach czy ekstra płatne nadgodziny. Jak to jest, że w ofertach pracy w Holandii przez agencję opłaca im się sprowadzić studenciaka-robaka na dwa miesiące do roboty w magazynie i jednak dawać mu te wszystkie dodatki? Chętnie popracował bym w Polsce, ale jak widzę te januszowe stawki to mi ręce opadają. (°°
#praca #pracbaza #emigracja i trochę #zalesie
  • 86
Tam jedziesz dymasz za minimalna


@siodemkaxx: w mojej okolicy (a mieszkam na prowincji) praktycznie nikt nie płaci minimalnej, a w okolicach dużych miast to już w ogóle. Naprawdę trzeba mieć dwie lewe ręce i nie znać ani słowa w żadnym języku obcym, żeby pracować w Holandii za najniższą i to jeszcze bez dodatków...
@Ignac96 Opie w moim mieście jedyna praca jaką znalazłem szukając 1.5 miesiąca, dzwoniąc i wysyłając już ponad 50 CV to praca na montażu w zakładzie za 2250 brutto. Praca w której musisz #!$%@?ć jak więzień i wyrabiać normy przez które nie ma czasu przez 8h nawet do kibla pójść.

I nikt ci nic nie wytłumaczy od tygodnia nie mam identyfikatora, wszyscy mają #!$%@?, jakby mnie tam nie było. W czwartek ostatni raz
@Ignac96: Zawsze mnie śmieszy to #!$%@? o kwalifikacjach xD

HURR A JAKIE TY MASZ KWALIFIKACJE ROSZCZENIOWY MILENIALSIE DURR?


Jakieś 90% miejsc pracy W OGÓLE, to jedynymi kwalifikacjami, które człowiekowi wystarczą, to; ogólnie chęć pracy, umiejętność czytania i mózg. Tylko tyle. Już pomijając jakieś specjalistyczne zawody, czy wymagające papierów (np. kierowca), to większość pracy nawet małpa by wykonała.

W każdym jednym, #!$%@? miejscu, firma ma swoją politykę, gdzie od nowa uczysz się
@Ignac96: gościu ale na którym roku i jaki kierunek? Bo piszesz, że nikt Cię do roboty nie weźmie innej niż produkcja/fizyczna, ale pomału czas najwyższy się orientować w swojej branży. Na produkcji dostaniesz ponad 2000zł na rękę, a gdybyś wcześniej poszukał, to może byś złapał 2-3 miesięczny staż w zawodzie, gdzie teraz już nie jest aż tak trudno by do tego płacili 2200-2500zł brutto. Prawda, trochę mniej w kieszeni, ale przy
@Dead_Inside i jebią za minimalną.Zeby wyjechać do holandi do roboty nie może być karany.Agencje to sprawdzają.No i pozostaje karanym #!$%@?ć w Polsce.
@killzone zgadza się.W okolicy tylko małe firmy,znamy się wszyscy właściciele i trzymamy ręke na pulsie-płacimy tylko tyle ile musimy.Nic ponadto.Wystarczy że okrada nas rząd na rozdawnictwo dla hołoty.