Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 193
Przeglądam oferty pracy na wakacje w Polsce i oczywiście wszędzie dają najniższą krajową + brak jakichkolwiek dodatków zmianowych, dodatków za pracę w niskich temperaturach czy ekstra płatne nadgodziny. Jak to jest, że w ofertach pracy w Holandii przez agencję opłaca im się sprowadzić studenciaka-robaka na dwa miesiące do roboty w magazynie i jednak dawać mu te wszystkie dodatki? Chętnie popracował bym w Polsce, ale jak widzę te januszowe stawki to mi ręce opadają. (°°
#praca #pracbaza #emigracja i trochę #zalesie
  • 86
@bezbekpol: OTO WIELKA TAJEMNICA WIARY. Wgl smieszne jest to ze jakies 15-20 lat temu moja matka prace biurową, czyli dzisiejsze „korpo” (w wiekszosci #!$%@? a nie korpo, ludzie korpo nazywaja firmy po 100os. xD) dostawala majac jedynie skonczone liceum, troche doswiadczenia i ogarniecia z kompem. A dzis? Do klepania tabelek w excelu trzeba miec wyzsze plus nameczyc sie na 5cio etapowej rozmowie z #!$%@? z HRów
@waskizlo: No przecież ja tutaj nie raz o tym pisałem, kiedy szukałem pracy. To co się #!$%@? na tych rekrutacjach, to to jest śmiech na sali, bo wymagania i sam proces rekrutacji jest taki, jakbyś startował co najmniej na team leadera w regionie, a nie na jakieś gównostanowisko zwykłego korpotrybika, którego w miesiąc można zastąpić innym pracownikiem xD

Najpierw wstępna rozmowa przez telefon, potem właściwa rozmowa po polsku i po angielsku,
@bezbekpol +1, wszyscy moi znajomi byli zdziwieni że dostałem po maturze staż w międzynarodowym korpo, a tylko ja wiedziałem że jedyne co to pokazać się jako kozak na tych rozmowach, a potem robota to tylko ładnie brzmi co to ja nie robię, gdzie był to jedynie Excel, raporty, Skype i aplikacja wewnętrzna xD
@Ignac96: daj spokój chłopie, szkoda szczempić ryja i tracić czas oraz nerwy na łaskę januszexów. Za granicą nikt ci nie daje #!$%@? o to że chcesz se przyjść by dorobić przez miesiąc czy dwa na jakimś magazynie czy innym prostym stanowisku. Zatrudniają cię praktycznie od ręki na prostych warunkach nawet coraz częściej bez CV (bo i po #!$%@? CV do układania pudeł na paletach).
A w Polsce? W Polsce jak w
@Freezu:

Pozostaje jedynie czekać aż to całe pruchno pokroju "kiedyś to człowiek dostał pomarańcze i się cieszył" odejdzie wreszcie na emerytury, a młodzi ludzie chcący żyć godniej wywrą presję na pracodawcach aby ci traktowali lepiej swoich pracowników


Nic takiego się nie stanie. Młodzi ludzie i młodzi przedsiębiorcy są dokładnie tacy sami.
Zauważ, jak sprawa wygląda w zachodnich firmach mających filie w Polsce. W 2015 moja siostrzenica składała CV do 3-miesięcznej wakacyjnej
@KRISSVector: Ogromne spółki typu Ikea czy McDonald's mają mądre głowy od HR'u które wymyślają że pracownicy nie przychodzą do nich pracować tylko "spełniać misję" xD efekty są potem takie jak piszesz. Mimo wszystko sam kiedyś trafiłem do Leroy Merlin na krótki okres czasu i powiem że mimo dosyć głupiej rekrutacji, dostałem na start dosyć wysoką pensję, benefity oraz po pewnym czasie chcieli mnie wkręcić na koordynatora działu xD
@KRISSVector: studiuje finanse po angielsku, mam zajęcia 3 dni w tygodniu pozostałe dni pracuje, po pracy się uczę, do tego dochodzi weekend, mam znajomych na medycynie, również pracują, wiec to zwykle #!$%@? leni XD
@waskizlo: pracuje od 16go roku życia poszłam na studia, pracuje i nie przeżywam. To jest cena która płaci się za niezależność i tyle
@ogorkikiszone: Kochana, studiujesz tylko 3 razy w tygodniu. Niektórzy mają zajęcia od pon.-pt. Od 8-16:45 albo 18:30. Więc nie mierz wszystkich miarą Twoich studiów.

mam znajomych na medycynie, również pracują


Taak, a w tej bajcie były smoki. Na medycynie można pracować na V roku, przez pierwsze trzy lata nie ma na to czasu.

pracuje od 16go roku życia

Miałaś pisemną zgodę rodziców?
@KRISSVector: Na medycynie ludzie pracują w weekendy to raz a dwa ja nie mówię o etacie, kiedyś miałam prace 20-24 wiec nawet z zajęciami da się to pogodzić, uważam, ze po prostu łatwiej jest powiedzieć, ze nie ma się czasu.
Pracowałam w uk jak miałam 16 lat wiec zgody nie potrzebowałam
@ogorkikiszone:

Na medycynie ludzie pracują w weekendy


Nie na pierwszych trzech latach. A jeśli tak, to mutanty-geniusze z pamięcią fotograficzną.

ja nie mówię o etacie


Ja też nie.

łatwiej jest powiedzieć

Mi tego nie mów, jestem w wieku Twoich rodziców.

prace 20-24

Nie wiem, gdzie pracowałaś, ale na Śląsku w tak elastycznych (i krótkich) godzinach pracy byś nie znalazła. Btw, ile godzin spałaś?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ogorkikiszone: Studiuję Informatykę na polibudzie w mieście ~250 tyś, akurat na tym kierunku musisz sporo doszkalać się po zajęciach. W ciagu semestru wysłałem CV do około 40 miejsc. Mało odzewu, a jak już byłem na rozmowach to godziny w których jestem dostępny im nie pasowały. Odkąd skończyłem 17 lat to zawsze dorabiałem weekendowo teraz jest to nie możliwe m.in ze względu na niedziele niehandlowe.
@KRISSVector: 3 lata od matury #