Wpis z mikrobloga

20 książek, które odmienią Twoje życie [wybór użytkowników serwisu OpenCulture.com]:

- George Orwell – “Rok 1984”
- Bill Bryson – “Krótka historia prawie wszystkiego”
- Sylvia Plath – “Ariel”
- Kurt Vonnegut – “Kocia kołyska”
- Jonathan Safran Foer – “Strasznie głośno, niesamowicie blisko”
- Charles Dickens – “Wielkie nadzieje”
- John Hersey – “Hiroszima”
- Truman Capote – “Z zimną krwią”
- Gabriel Garcia Marquez – “Miłość w czasach zarazy”
- Victor Frankl – “Człowiek w poszukiwaniu sensu”
- Marek Aureliusz – “Rozmyślania”
- Kurt Vonnegut – “Rzeźnia numer pięć”
- Fiodor Dostojewski – “Bracia Karamazow”
- J. D. Salinger – “Buszujący w zbożu”
- Edgar Allan Poe – “Opowiadania”
- John Steinbeck – “Grona gniewu”
- Michel Foucault – “Historia seksualności” oraz “Nadzorować i karać”
- Hermann Hesse – “Podróż na wschód”
- Albert Camus – “Obcy”
- John Berger – “Sposoby widzenia”

Więcej informacji na temat książek znajdziecie w naszym artykule: 20 książek, które odmienią Twoje życie

#ebook #kindle #ksiazki #kultura #literatura #czytniki

#naczytniku <= tag do obserwowania/czarnolistowania
  • 224
Na mnie największe wrażenie zrobił chyba 'Obcy'


@Na_Czytniku_PL: A mi po tej ksiazce absolutnie wszystko jedno ;) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jest na podstawie tego dziela komiks, wyszedl we Francji, wiesz moze czy istnieje polskie tlumaczenie?

A co do "Braci Karamazow", warto ostrzec ludzi aby przypadkiem nie zaczeli kompletnie #!$%@? wydania MG, z taka okladka https://ecsmedia.pl/c/bracia-karamazow-w-iext34560203.jpg Zdecydowanie nie polecam,

@Na_Czytniku_PL: Nigdy nie zrozumiem tego całego wynoszenia na piedestał Roku 1984. Przecież ta książka jest już dawno nieaktualna. A z kim bym nie rozmawiał to zaraz O TAK ROK 1984 TAKA PRAWDZIWA KSIĄŻKA, SAMA PRAWDA! Zawsze podaję jako kontrę Nowy Wspaniały Swiat A. Huxleya. Ta książka zmieni twoje postrzeganie świata, ta książka jest aktualna i to właśnie ta antyutopia realizuje się konsekwentnie od czasów rewolucji seksualnej i całego postmodernizmu. Proszę, przestańcie
( ͡° ͜ʖ ͡°)@Dutch: Zacząłem kiedyś czytać książki z podobnej listy tytułów co ta zaproponowana przezOPa. Ok, mogę uważać się za trochę bardziej oczytanego człowieka, ale mojego życia to nie zmieniło. Twoje propozycje podobają mi się już trochę bardziej, bo np. Dzięki radom cialdiniego dostałem pierwszą w życiu pracę