Wpis z mikrobloga

20 książek, które odmienią Twoje życie [wybór użytkowników serwisu OpenCulture.com]:

- George Orwell – “Rok 1984”
- Bill Bryson – “Krótka historia prawie wszystkiego”
- Sylvia Plath – “Ariel”
- Kurt Vonnegut – “Kocia kołyska”
- Jonathan Safran Foer – “Strasznie głośno, niesamowicie blisko”
- Charles Dickens – “Wielkie nadzieje”
- John Hersey – “Hiroszima”
- Truman Capote – “Z zimną krwią”
- Gabriel Garcia Marquez – “Miłość w czasach zarazy”
- Victor Frankl – “Człowiek w poszukiwaniu sensu”
- Marek Aureliusz – “Rozmyślania”
- Kurt Vonnegut – “Rzeźnia numer pięć”
- Fiodor Dostojewski – “Bracia Karamazow”
- J. D. Salinger – “Buszujący w zbożu”
- Edgar Allan Poe – “Opowiadania”
- John Steinbeck – “Grona gniewu”
- Michel Foucault – “Historia seksualności” oraz “Nadzorować i karać”
- Hermann Hesse – “Podróż na wschód”
- Albert Camus – “Obcy”
- John Berger – “Sposoby widzenia”

Więcej informacji na temat książek znajdziecie w naszym artykule: 20 książek, które odmienią Twoje życie

#ebook #kindle #ksiazki #kultura #literatura #czytniki

#naczytniku <= tag do obserwowania/czarnolistowania
  • 224
@Na_Czytniku_PL: Ze wszystkich książek, które czytałem z tego zestawienia, najważniejszą był: "Człowiek w poszukiwaniu sensu". Jedyna książka, która faktycznie zmieniła mój sposób myślenia i wpłynęła na pewne decyzje. Oczywiście polecam. Jeśli ktoś się waha bo czytał już dużo literatury obozowej to nie jest to kolejna książka opisująca życie tam, a książka o naturze człowieka i o tym co nas tak naprawdę w życiu napędza.
@Na_Czytniku_PL:

Przeczytałem tylko dwie pozycje stąd 1984 i Buszującego.

Buszujący jest książką dla gimnazjalistów i niech nią pozostanie. Jak się jest dorosłym to szkoda na to czasu, bo książka z tego co pamiętam nie oferuje żadnych głębszych refleksji na tematy młodości.

Co do 1984 to teraz jestem w połowe Nowego Wspaniałego Świata Huxleya i o matko. Brave New World jest o wiele bliższą wizją niż ta z 1984. Nie chce jeszcze
@Need: inwigilacja na masową skalę (np. Facebook czy Google), wymazywanie ludzi (np. Konstanty Rokossowski - jeden z najlepszych, a być może najlepszy strateg II wojny światowej; u mnie w szkole było tylko że ludzie się śmiali że miał dziwną brew i że się przeprowadził do ZSRR) niby walki między dwiema frakcjami, które tak naprawdę są dwiema stronami tej samej monety (PiS-PO), seanse nienawiści (np. wiele audycyj TOKFMu i programów TVPiS)
inwigilacja na masową skalę (np. Facebook czy Google),


@Formbi:

Imo ten przykład jest trafiony połowicznie. Różnica jest taka, że na inwigilacje Facebooka czy googla trzeba się zgodzić w jakiś sposób. To, że jest to jakoś społecznie wymuszone to druga sprawa, ale na upartego da się być poza systemem.

wymazywanie ludzi (np. Konstanty Rokossowski - jeden z najlepszych, a być może najlepszy strateg II w.ś., a u mnie w szkole było tylko
@Na_Czytniku_PL: Nie wiem czemu Rozmyślania Aureliusza są tak bardzo polecane przez tak wiele osób. To jest książka która nie jest zbyt jasna jeśli się nie rozumie podstaw stoicyzmu, a jak się rozumie na czym polega stoicyzm to już nie jest taka rewolucyjna.
@Need:

na upartego da się być poza systemem.

Trzeba się bardziej postarać niż ci się wydaje, Facebook osadzanymi sekcjami komentarzy czy przyciskami do lajtkowania śledzi cię nawet jeśli nie masz konta. Mało tego, śledzi cię jeśli jakaś inna osoba wrzuca na Facebooka zdjęcie, na którym jesteś.

normalnie da się o nim poczytać w sieci z tego co widzę.

nie jest to wymazywanie całkowite, ale żeby dowiedzieć się prawdy trzeba troszkę poszukać,
czytam te komentarze i ciesze sie, ze nie czytam beletrystyki xD

wezcie ludzie jakas ksiazke naukowa i sobie czytajcie, wyjdzie wam lepiej niz czytanie jakichs gniotow pokroju kolczowego gowna czy jakichs lekturek