Wpis z mikrobloga

20 książek, które odmienią Twoje życie [wybór użytkowników serwisu OpenCulture.com]:

- George Orwell – “Rok 1984”
- Bill Bryson – “Krótka historia prawie wszystkiego”
- Sylvia Plath – “Ariel”
- Kurt Vonnegut – “Kocia kołyska”
- Jonathan Safran Foer – “Strasznie głośno, niesamowicie blisko”
- Charles Dickens – “Wielkie nadzieje”
- John Hersey – “Hiroszima”
- Truman Capote – “Z zimną krwią”
- Gabriel Garcia Marquez – “Miłość w czasach zarazy”
- Victor Frankl – “Człowiek w poszukiwaniu sensu”
- Marek Aureliusz – “Rozmyślania”
- Kurt Vonnegut – “Rzeźnia numer pięć”
- Fiodor Dostojewski – “Bracia Karamazow”
- J. D. Salinger – “Buszujący w zbożu”
- Edgar Allan Poe – “Opowiadania”
- John Steinbeck – “Grona gniewu”
- Michel Foucault – “Historia seksualności” oraz “Nadzorować i karać”
- Hermann Hesse – “Podróż na wschód”
- Albert Camus – “Obcy”
- John Berger – “Sposoby widzenia”

Więcej informacji na temat książek znajdziecie w naszym artykule: 20 książek, które odmienią Twoje życie

#ebook #kindle #ksiazki #kultura #literatura #czytniki

#naczytniku <= tag do obserwowania/czarnolistowania
  • 224
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Na_Czytniku_PL: Jeżeli chcecie pomóc światu to poleccie książkę "Wolność od znanego" Jiddu Krishnamurti. Jest to trudna ksiazka bo wywraca myslenie do gory nogami. Ale uwaznemu czytelnikowi moze dac pelne zrozumienie samego siebie. Swiat jeszcze nie jest w Erze ludzi uwolnionych od uwarunkowań. Mozemy pomoc innym, poprzez udostepnienie tej wiedzy. Jezeli Wam sie spodoba - a prosze sami zetrzyjcie sie z tekstem ksiazki - to podajcie to dalej.
@Na_Czytniku_PL: Spytałbym gdzie Philip K. Dick? ALE, takie zestawienia przypominają mi kolegę który oglada filmy tylko wysoko oceniane na filmwebie. Śmiać mi się chce z tego, bo akurat te filmy które mnie się najbardziej podobają, dostają na takich portalikach niskie oceny. Więc nie zaprzątam sobie głowy takimi zestawieniami.
@cruc: Nie mam w tej dziedzinie jasno określonych preferencji. Kiedyś próbowałem się określić, ale dzisiaj czytam po prostu na wszystkim - na papierze, na komputerze i na czytniku. Lubię kupować moje ulubione książki w wersji drukowanej, trzymać je na półkach, często do nich wracać. Na czytniku przeglądam przede wszystkim nowości, pozycje gdzie indziej niedostępne, często klasykę z WolnychLektur itd.
@pyciak666: W pewnym sensie jest przecież przystępna, można ją przeczytać nawet w jednej dzień, poza tym dochodzi tutaj kontekst historyczny - jeden z nielicznych w dziejach filozofów-władców, czasy starożytnego Rzymu, dziennik intymny, który Aureliusz pisał tak naprawdę tylko dla siebie itd. Ale też uważam, że jeżeli kogoś interesuje Stoicym i pociecha, jaką daje filozofia, to znacznie lepiej sięgnąć po Senekę ('Listy moralne do Lucyliusza')
@anecia889: Wydaje się, że Rand ma takie poglądy na temat kapitalizmu, jakie mógł mieć właśnie ktoś, kto przeniósł się do Stanów Zjednocznych ze Związku Radzieckiego, które powstały na zasadzie bardzo mocnego, trochę jednowymiarowego kontrastu, nie do końca dojrzałego entuzjazmu. Jeszcze wyraźniej widać to w zbiorze esejów pt. 'Kapitalizm. Nieznany ideał'. Rand nawet nie ukrywała, że 'Atlas' to jest w pewnym sensie powieść-narzędzie, które ma jej służyć do przekazania swoich poglądów w