Wpis z mikrobloga

auto odpala się ze sprzęgłem


@komoornik: @Bjorn_Skurvensen: @Selva: zależy jakie auto, ale lepiej nie, bo wtedy w #!$%@?ę dostają pierścienie oporowe wału i to jeszcze na sucho. Jak to jest mały silnik, to mniejsza o to, ale jak jakiś konkretny to już je rzeźbi. A to są praktycznie kilkumilimetrowej grubości blaszki, także schodzą szybciej niż się wydaje. A luz na wale jest no bueno.
  • Odpowiedz
@komoornik: całkiem możliwe, wszystkie nowsze miałem zawsze w automacie. No nie byłby to pierwszy przypadek, że producenci samochodów wprowadzają rozwiązanie obniżające niezawodność ;)
@Selva: też miałem kiedyś, spoko samochód, ja miałem takiego, co chyba go dziadek na światłach na sprzęgle trzymał, to tam nie taki burdel był, ale częsci tanie chociaż
  • Odpowiedz
@pheroni: Kup automat, obecne samochody z automatem nawet nie pozwolą wyłączyć auta bez wbicia trybu P (który uruchamia jeden z hamulców) - jeżeli nie staniesz na górce to zostawienie na P nie doprowadzi do ruszenia samochodu.

A start bez wciśnięcia hamulca i w trybie P lub N jest niemożliwy o czym cię samochód poinformuje, więc też sam nie ruszy :)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DulGukat: w dużym stopniu odziedziczyłem go po rodzicach, części tanie, samemu idzie coś zrobić. Padł mi kilka miesięcy temu termostat - może 3-4h naprawy. Teraz jeszcze muszę bębny na tyle zrobić bo już na dotarciu są, ale no czymś lepszym by pojeździł ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@pheroni: Matko jedyna, co trzeba mieć w głowie, żeby zostawić auto na luzie xD Jeszcze się trzeba w internecie pochwalić, że się stwarza zagrożenie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nigdy na drogach nie będzie bezpiecznie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz