Wpis z mikrobloga

@BenzoesanSodu: k0rwa skąd ja to znam:
W mojej pierwszej pracy po studiach, sytuacja:

Pracowałem w urzędzie: na początku roku się planowało urlop więc pytam wszystkich czy im wtedy odpowiada - wszyscy że okej - no to h0j rezerwuje 9 dni na Grecji. Zbliża się mój termin, no wiesz daniel pasuje mi jednak tego 15 lipca iść na urlop bo dzieci mają jakąś wycieczkę - 2 dni kłótni i obrażania się.

Najlepsze było to, że jak powiedziałem że już zapłaciłem i stracę zaliczkę 400 zł to powiedzieli że to nie dużo a i tak nagrody były
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 130
@BenzoesanSodu: ale tak szczerze mówiąc urlop w wakacje to najgorsza rzecz jaką można zrobić. Ceny są wtedy najwyższe, wszędzie tłok i mnóstwo bombelków. Dopóki sam nie mam dzieci zawsze będę wybierał na urlop początek czerwca albo wrzesień.
  • Odpowiedz
@BenzoesanSodu: Ja pracuję z trzema paniami matkami i jedną starszą panią w jednym dziale i tak się składa, że jak się zatrudniałam to szef mnie uprzedził, że jak któraś z nich pójdzie na urlop, to ja jestem pierwsza w kolejce, która będzie robić zastępstwo. Luzik. Zatrudniałam się w sierpniu. To moje pierwsze wakacje w tej pracy, więc się trochę cykałam, że pewnie nigdzie nie pojadę bo będę musiała zastępować wszystkich
  • Odpowiedz
@BenzoesanSodu: żałosna polska mentalność. Najbardziej #!$%@?ą mnie takie Polaki z dziećmi którzy wybierają urlop w maju na lipiec i dostają go bez problemu bo mają dzieci. Ja byłem już w grudniu/styczniu po urlop na połowę lipca i oczywiście go nie dostałem, bo nie mam dzieci. Kierownik powiedział, że mogę sobie wybrać w czerwcu albo wrześniu, super. #!$%@? tą pracą gdyby nie socjal i prawie trzykrotność minimalnej( ͡° ʖ̯
  • Odpowiedz
@BenzoesanSodu: Z drugiej strony to ludzie z dziećmi chcą wyjeżdżać w najbardziej popularne terminy - długie weekendy, wakacje i ferie. Z mojego punktu widzenia nie ma sensu się pchać w najabardziej zatłoczony okres i najdroższy. Preferuje ciepłe wyjazdy październik - marzec, a zimne druga częśc roku. Nie mniej nie popieram takiego zachowania ludzi z dziećmi, że czują pierwszeństwo przed kimś kto nie ma ich jeszcze lub są dorosłe.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 54
@BenzoesanSodu: u mnie wojna o majówkę była, wspominam milutko wypominanie mi że skoro nie mam dzieci to mogę przyjść do pracy nie należy ci się wolne bo nie masz się czym zmęczyć

powiedziałam że nikt jej nie kazał robić dzieci, a urlop i tak miałam ( ʖ̯)
  • Odpowiedz
@Marek1991: proszę cię tak jest w urzędach gdzie 90% kadry to kobiety.
Większej patologi nie widziałem w życiu: każda w CV wpisane znajomość pakietu MS OFFICE, a nie potrafią zsumować tabeli w exelu czy wstawić podziału strony w Wordzie (pracowałem tam jako informatyk) - 70% mojego czasu to było naprawianie wszystkiego po babach

- jakieś pismo źle zrobione
- wyciąganie z drukarki szynki, torebki herbaty
- zalane komputery kawa
-
  • Odpowiedz
@ZieloneKoloTramwaja: ja to rozumiem, tylko też mam żonę (wtedy narzeczoną) - która chce się opalić na brąz wygrzewając się w 40 stopniowym upale - sam bym miał na to wyj3bane i brał urlop w wrześniu i chodził po górach (ale raz wakacje na mój sposób a raz na jej)
  • Odpowiedz