Wpis z mikrobloga

  • 510
Wiele widziałem głupot w telewizji, ale "Wielka Gra" to był jakiś nonsens, teleturniej z wiedzy kompletnie do niczego nikomu niepotrzebnej z pytaniami typu:

Prowadząca: Co powiedziała hrabina Szlezwig-Holsztain cesarzowi Fryderykowi Hohenzelorowi Habsurgowi Trzeciemu gdy przypadkowo nadepnął jej na nogę w trakcie rautu w 1792 w ambasadzie Prus.

Uczestnik teleturnieju: Odpowiadam na pytanie pierwsze za 25 tysięcy złotych... Hrabina powiedziała "Moja noga! Co jest do diabła?"

Prowadząca: Hm.... ja mam tutaj odpowiedź "Moja stopa! Co jest do czarta!". Myślę że możemy uznać tę odpowiedź, ale oddaję głos naszemu ekspertowi.

Ekspert w okularach jak denka od butelki: No nie, nie, nie... proszę państwa. Nie możemy uznać tej odpowiedzi. Stopa a noga to zasadniczo dwie różne części ciała. podobnie jak diabła nie możemy uosabiać z czartem, chociaż w podaniach ludowych jest to często stosowane zastępczo, ale nas obowiązują źródła naukowe.

Uczestnik teleturnieju: Przykro mi ale nie mogę się zgodzić z tą opinią. W książce biograficznej rodu Holsztein wydanej w 1893 roku jest wyraźnie napisane że Hrabina odpowiedziała "Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer" gdzie Slotermeyer tłumaczy się wyraźnie jako noga.

Prowadząca do Eksperta: Czy mamy to źródło jako oficjalnie dopuszczone w tym teleturnieju?

Ekspert: Owszem, było dopuszczone w temacie o związkach książąt z rodu Hohenzollernów z delfinami dworu francuskiego, lecz było to wydanie z 1893 roku, a nie z 1907, czego wymagał regulamin naszego dzisiejszego turnieju.
#pasta #byloaledobre #heheszki
bizonsky - Wiele widziałem głupot w telewizji, ale "Wielka Gra" to był jakiś nonsens,...

źródło: comment_LL5aQ04iTLsKQuZsE36wZ5lNBOE8rUmu.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 30
konkurs wiedzy dla ludzi inteligentnych dla tego nic nie zrozumiałeś, wracaj do milionerów i hubcia Urbańskiego, nie twoje progi, a patrząc na poziom inteligencji rodaków poziom dla Max 15% społeczeństwa.
  • Odpowiedz
konkurs wiedzy dla ludzi inteligentnych dla tego nic nie zrozumiałeś, wracaj do milionerów i hubcia Urbańskiego, nie twoje progi, a patrząc na poziom inteligencji rodaków poziom dla Max 15% społeczeństwa


@sEB-q: widać że elegancko się zaliczasz do tych 85%
  • Odpowiedz
@sEB-q: pasta pastą, ale jednak ma w sobie sporo prawdy. Ten teleturniej był jak egzamin z gównoprzedmiotu na studiach zdawany na zasadzie 3Z - zakuć, zdać, zapomnieć. Tam dostawałeś bibliografię którą miałeś wykuć na blachę i odpowiadać na pytania panów profesorków. 1 z 10 to jest prawdziwy teleturniej dla ludzi inteligentnych bo tam mogą cię spytać ze wszystkiego. Już nawet Milionerzy są pod tym względem lepsi od Wielkiej Gry, może
  • Odpowiedz
@bizonsky Były też takie turnieje całkowicie durnowate, na przykład Wielka Gra czyli Wielkie Nieporozumienie, co prowadziła taka stara purkwa. Tam same stare capy przychodziły, bo pytania były jakieś z kosmosu albo dalej. Nikt normalny by tego nie wiedział.
  • Odpowiedz
  • 1
@bizonsky masz rację, ale...
Był kiedyś miliard w rozumie, Wielka gra i parę dość ambitnych programow typu kwant czy sonda.
Dziś masz milionerów, szkołę, klan i żony Hollywood. Na tym się zarabia, bo masy debilów to lepszy target niż kilku inteligentnych osób.

Tylko dzięki właśnie wpajaniu takich debilizmów poziom intelektualny spada.
  • Odpowiedz
@kropek00: No ale Wielka Gra w zamyśle była konkursem dla pasjonatów. Jak się czymś naprawdę interesowałeś, to takie pytania to był pikuś. A że niektórzy z Wielkiej Gry robili sobie pomysł na życie i zgłaszali się do programu a dopiero potem zakuwali materiał, to inna rzecz.
  • Odpowiedz
Nigdy mi się ten teleturniej nie podobał. Sztywno tam było jak na stypie. Nie bez powodu najbardziej lubiane teleturnieje z lat 90 to idź na całość, milionerzy lub awantura o kasę (to wczesne 2000s). Fajny też był Vabank, Polska wersja jeoparady, do tej pory nie było nic podobnego.

Teleturniej to program rozrywkowy, widz moze się nie tylko nauczyć ale przede wszystkim oglądać to chętnie, z radością. A ten teleturniej wyglądał jak wykład
  • Odpowiedz