Wpis z mikrobloga

W Chinach jest 700 milionów świń. Jedno zwierzę przypada na dwie osoby. Można pomyśleć, że kiedy już się tam pojedzie, to na każdym rogu człowiek spotka świnię. Ale one siedzą w zamknięciu. Żyją tylko 6 miesięcy, choć normalnie powinny żyć 20 lat. Potem są zabijane, krojone i pakowane. Kiedy zobaczyłem ten proces, na myśl przyszła fabryka samochodów. Tam też była linia produkcyjna, a każda osoba wykonywała jedną czynność. Było niebywale czysto. W chińskich zakładach kroili zwierzęta, a wyglądało to tak, jakby składali jakąś maszynę. Te zwierzęta de facto nie żyją, tylko są maszynami do produkcji mięsa. Nie widzą słońca, nie mogą się ruszać, są w klatkach. Jedzą. Defekują. A na końcu są zabijane. Jeśli jesz mięso, nie chcesz sobie tego wyobrażać. Wypierasz tę wiedzę i wolisz patrzeć na uśmiechnięte świnki z etykiet produktów. Tyle że one nie istnieją. Wiesz o tym, a jednocześnie nie chcesz wiedzieć.

Więcej: http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,24816208,przyzwyczailismy-sie-do-taniego-miesa-ktore-jemy-dwa-trzy.html

#weganizm
#wegetarianizm

Z dedykacją dla cyników z
#bekazwegetarian
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mateosz_inbecki: to nie takie proste, faktycznie produkcja mięsa czy jaj na skalę przemysłowa to być może największą zbrodnia człowieka na przyrodzie ale niestety z tej drogi nie ma już odwrotu. Gdyby od jutra zamknąć wszystkie fabryki jedzenia ryzykowalibysmy klęskę głodu. Wszyscy ludzie przerzucajacy się na dietę wege to utopia
  • Odpowiedz
@szalek995:

ludzie jedzą mięso nie dlatego że tak zostaliśmy wychowani, tylko dlatego że tak było od zawsze, to leży w ludzkiej naturze


Ja nie jem mięsa i żyję. Nie jestem człowiekiem? Jestem wybrykiem natury?
Popatrz, są na świecie ludzie którzy jedzą własne odchody. W takim razie to też leży w naszej naturze? Picie alkoholu i ćpanie leży w naszej naturze? Bo znaczna większość ludzkości
  • Odpowiedz
@wcfilmowe jedzenie, każde jedzenie. Jak ktoś nie chce jeść mięsa niech nie je, jego sprawa. Zobacz mieszkanie w blokach czy domach to też widzimisię kulturowe. Czemu tego nie negujesz i nie wyznajesz że ludzie powinni mieszkać w jaskiniach bez wody, drzwi, prądu itp? Ludzie od tysięcy lat szukają każdego sposobu żeby sobie życie ułatwić i uprzyjemnić. Taka ludzka natura. Zgaduje że nie mieszkasz w lesie tylko we wsi/mieście. Tym samym zabierasz
  • Odpowiedz
Zobacz mieszkanie w blokach czy domach to też widzimisię kulturowe


@szalek995: Porównanie nie jedzenia mięsa, do mieszkania w jaskiniach. XDDD
Właśnie dlatego wegetarianie to inteligentniejsza cześć społeczeństwa. Widać to po tym jakie sebiarskie wysrywy piszą np. tutaj wojujący mięsożercy.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
poza tym Chińczyków nie obchodzą zbytnio zmiany klimatu

@Defined: tu akurat nie prawda. Od jakiegoś czasu Chiny pompują ogromną kasę w OZE i jeśli jeszcze nie są liderem w rozwoju zielonej energii, to niedługo będą.
  • Odpowiedz
  • 1
@wcfilmowe Niby wszystko fajnie, ale wskaż mi jakieś wiarygodne badania, które mówią, że jedzenie mięsa w racjonalnych ilosciach jest szkodliwe dla zdrowia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mateosz_inbecki: w dobie internetu i wszelkich kampanii informacyjnych ludzie są świadomi cierpienia zwierząt i warunków hodowli; po prostu to akceptują.

Co z planetą i szkodami w środowisku, które wyrządza przemysłowa hodowla zwierząt?

To samo co z wrzucaniem śmieci do rzek i oceanów oraz emisjami CO2.
  • Odpowiedz
@Hatespinner no a czym to się różni? Też to jest tylko widzimisię kulturowe. Tak samo używanie elektroniki. Używasz papieru? Czemu go używasz? Przez to wycinają lasy i giną zwierzeta które w nich mieszkały. Jak ktoś nie chce jeść mięsa to jego sprawa ale niech nie wpieprza się do upodobań ludzi normalnych bez zaburzeń psychicznych
  • Odpowiedz
@szalek995: p--------z od rzeczy, więc nie ma co dyskutować. Nie mówię, że technologia czy cywilizacja jest zła. Nie mówię, że jedzenie mięsa to zbrodnia. Chodziło mi tylko o to, że argumentowanie jedzenia go tym, że to naturalne i wynika z potrzeb gatunkowych to zwykłe p---------e bez żadnych podstaw logicznych.
  • Odpowiedz
@szalek995: to nie jest upodobanie, to nie jest kwestia wyboru marki obuwia sportowego czy ulubionego koloru. To kwestia czy popierasz praktyki masowego hodowania zwierzat jedzac mieso czy jednak umiesz wejrzec w to glebiej by dostrzec ze cos jednak jest z tym nie tak. Myslacy czlowiek umie powiedziec nie gdy cos jest sprzeczne z jego wartosciami.

W przeciwnym wypadku bedziesz niczym żołnierz wermahtu nie chcacy okrutnie zabijac polakow czy zydow (niewatpliwie sporo bylo tych ktorzy nie mogli tego pojac), ale ktory koniec koncow pociaga za spust bo inni tez tak robia no i w koncu jest wojna. A i propaganda odpowiednio zohydzila i odczlowieczyla drugiego czlowieka.

Tu jest podobnie, wyparcie polega na tym ze w glowach odebraliscie zwierzatom prawo do zycia i godnych warunkow bo przeciez mama z tata jedza mieso, to naturalne i przeciez ja tez musze cos
  • Odpowiedz