Wpis z mikrobloga

W Chinach jest 700 milionów świń. Jedno zwierzę przypada na dwie osoby. Można pomyśleć, że kiedy już się tam pojedzie, to na każdym rogu człowiek spotka świnię. Ale one siedzą w zamknięciu. Żyją tylko 6 miesięcy, choć normalnie powinny żyć 20 lat. Potem są zabijane, krojone i pakowane. Kiedy zobaczyłem ten proces, na myśl przyszła fabryka samochodów. Tam też była linia produkcyjna, a każda osoba wykonywała jedną czynność. Było niebywale czysto. W chińskich zakładach kroili zwierzęta, a wyglądało to tak, jakby składali jakąś maszynę. Te zwierzęta de facto nie żyją, tylko są maszynami do produkcji mięsa. Nie widzą słońca, nie mogą się ruszać, są w klatkach. Jedzą. Defekują. A na końcu są zabijane. Jeśli jesz mięso, nie chcesz sobie tego wyobrażać. Wypierasz tę wiedzę i wolisz patrzeć na uśmiechnięte świnki z etykiet produktów. Tyle że one nie istnieją. Wiesz o tym, a jednocześnie nie chcesz wiedzieć.

Więcej: http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,24816208,przyzwyczailismy-sie-do-taniego-miesa-ktore-jemy-dwa-trzy.html

#weganizm
#wegetarianizm

Z dedykacją dla cyników z
#bekazwegetarian
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mateosz_inbecki: "nie chcesz sobie tego wyobrazac" XD uwielbiam p------o w tym stylu, przecietny czlowiek ma krotka pamiec i zadne filmy czy nawet odwiedzanie rzezni nic nie da. No bo co taki czlowiek przez chwile sie oburzy ,ze jak tak mozna a pol godziny pozniej bedzie sie zajadal kurka albo krowka. Ja jestem za humanitarnym traktowaniem dlatego, ze szczesliwe zwierze to smaczne mieso.
  • Odpowiedz
@wcfilmowe:

Jeśli jesteś zwierzęciem mięsożernym i drapieżnikiem to idź do lasu, upoluj choćby królika własnymi rękami i go zjedz na surowo, bez skórowania i obróbki termicznej.


A ty, jeżeli jesteś zwierzęciem roślinożernym, to idź żywić się trawą i liśćmi - twój czterokomorowy żołądek ci pomoże xD
  • Odpowiedz
@wcfilmowe ty jesteś głupi xd a do tego masz zryty mózg, że roślinki są dobre dla ciebie. Ludzie od wieków maja mózgi po to by budować pułapki na zwierzęta, nikt za nimi nie biega w większości, chyba, że dla przyjemności. Jak poczytasz sobie o jakichkolwiek aborygenach z różnych części świata to zobaczysz, że większość z nich budowała pułapki na zwierzęta xd
  • Odpowiedz