Wpis z mikrobloga

Mirki, ale mnie ciska.

Przyjechała do mnie rodzina z gówniakiem, właściwie to siostra z gówniakiem.
Gówniak chciał za wszelką cenę molestować mojego królika.
Wytłumaczyłam mu, że nie można go brać na siłę, bo nie jest jeszcze do końca oswojony i musiałam odganiać go od wybiegu conajmniej trzy razy w ciągu pół godziny.

Nie spodobało to się SZANOWNEJ GŁOWIE RODZINY, BO KTO JEGO BOMBELKOWI BĘDZIE MÓWIŁ CO MA ROBIĆ.
No i cholera jasna, powiedział mi że pójdzie z ciekawości tego królika obejrzeć. Mówię, że ok.
I patrzę, po chwili stoi spowrotem w drzwiach. Z królikiem, trzymając go za uszy. Królik wierzga, nie lubi gdy bierze się go nawet na ręce a co dopiero w tak idiotyczny sposób, gdzie uszy są niezwykle wrażliwe i delikatne.
Miał szczęście, że go trzymał, bo ja bym go tak podniosła, ale za mosznę w celu zaprezentowania mu co właśnie to zwierzę czuje.
Ja w krzyk, on w śmiech:
- HEHE, no da się wziąć, patrz, co krzyczysz, nie histeryzuj, to tylko królik, zawsze je tak łapałem i nic się nie działo itp. itd.

Po odebraniu mu królika zostałam zwyzywana, że mi chodzi o członek wie co, że przesadzam, że młody się tylko chciał POBAWIĆ KRÓLIKIEM (nie z królikiem, królikiem) i że przesadzam.
Niebieski się zdenerwował okropnie i w paru słowach kazał się szwagrowi oddalić wraz z żoną i ich wytworem, który zaczął wiszczeć, że kłamałam bo tata mógł go wziąć i on teraz zaraz też chce.
Wyszli, bo niebieski tą cudowną głowę rodziny (chyba dolną) wytargał w końcu za szmaty z komentarzem, że jak się nie potrafi zachować w cudzym domu to niech siedzi w swoim.

A ja zostałam z dosłownie rozdygotaną kulką futra, którą teraz muszę bacznie obserwować, bo istniało ryzyko że podczas tego wierzgania mógł sobie uszkodzić bardzo delikatny kręgosłup a uszy mogły zostać naderwane bądź też inaczej uszkodzone.
Póki co, to zakopał się w najgłębszym zakamarku mieszkania i zaczyna tupać dosłownie na najmniejszy szelest.

Dalej mnie trzepie, poważnie.

#patologiazewsi #patologia #rodzina #glupota #zwierzaczki ##!$%@? #krolik #kroliki
#logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow
#rozowepaski #niebieskiepaski
#zalesie ##!$%@? #madki #gowniak
  • 196
@BialyRosjanin: Po pierwsze, to się podszkol z czytania. To mój szwagier, a nie mój brat. Po drugie, jak ktoś w rodzinie jest idiotą i próbuje złamać zasady panujące w moim domu to mam prawo zareagować w sposób jaki uważam za stosowny. To ja zostałam zwyzywana i przekrzyczana, przez rzeczonego szwagra. Miałam mu pozwolić żeby zrobił krzywdę zwierzęciu, bo to mąż mojej siostry?

Jak Ci przyjdzie siostra i lodówkę wyniesie, to też
Wycieczki dt szkolenia daruj, kolejna rzecz sposób w jaki zachowalas sie Ty oraz Twoj partner jest wg mnie wysoce niekulturalny i Twoje zapobiegniecie zrobienia krzywdu zwierzeciu jak dla mnie bylo nie adekwatne do sytuacji. Czy Twoja rodzina zachowała sie nieelegancko, nie neguje jednak dalej w calej rej sytuacji obraz Twojego zachowania mimo wszystko bardziej mnie razi.
Tyle.
@holly_satan: To tak przykre, że niektórzy ludzie wciąż nie potrafią zrozumieć, że to nie przedmiot tylko żywa, czująca istota - z charakterem, emocjami, pamięcią. I przez takiego gbura teraz królik cierpi, mam nadzieję, że fizycznie nic mu nie jest, ale na pewno odbiło się to na jego psychice. Ale do niektórych nie dociera nawet jak się ich pyta czy sami by tak chcieli ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@BialyRosjanin: Aha, czyli jak ktoś zrobi coś z moją własnością (nie myślę za bardzo o króliku w tej kategorii ale niech będzie) to mam zareagować adekwatnie i kulturalnie mimo to, że ktoś nie potrafi poszanować podstawowych zasad w czyimś domu?

I nie wiem o co Ci chodzi z tym przyrównaniem zwierzęcia do człowieka, bo jak szwagier sam swoim debilizmem wywołał kłótnie to został tylko wyproszony i wyprowadzony gdy nie chciał wyjść,
Opisujesz wszystko jakby wygladalo na teksanska masakre pila mechaniczną. Ja to widze jako eskalacje latwego do rozwiazania problemu. Moze mam dziwny poglad na swiat ale Ty za to fajne masz relacje i stosunek do mimo wszystko swoich najbliższych. Bliscy<królik?
@miroslaw_anonowski: Nie wiem po co mi relacja z osobą, która nie potrafi się dostosować do wyraźnej prośby w moim własnym domu tylko pcha łapy tam gdzie nie powinna. Siostra rozmawia ze mną normalnie i przepraszała. Szwagra mi naprawdę nie szkoda.

@BialyRosjanin: Ta, jeśli ktoś wykorzystuje swoją przewagę do jakiegokolwiek krzywdzenia zwierząt to jest idiotą i tyle. A dla królika to mogło się skończyć śmiercią, miniaturki mają wyjątkowo delikatny kręgosłup. Nie
@holly_satan: dziękuję Twoja opinia jest dla mnie naprawde ważna na temat mojego światopoglądu, jednak dalej z Twoich wypowiedzi plynie jedna konkluzja- zachowanie Twojego szwagra i Twoja reakcja to przykład ewidentnego zachowania ciążącego w kierunku konfliktu. Ponadto dodam jedno ponieważ pozwalasz sobie sama na wysnuwania wnioskow na podstawie w zasadzie kilku zdań - w mojej ocenie jestes osobą reagujaca histeryczne w sytuacjach kryzysowych. Doradzam prace nad sobą