Wpis z mikrobloga

#pracbaza #coolstory #biznes
Mimo, że dość młody jestem przedstawicielem starej szkoły januszostwa biznesowego. Zawsze gnije niemiłosiernie jak muszę rozmawiać z managementem nowych czasów. Wychowani na książkach typu "Cechy skutecznego lidera, inteligencja emocjonalna w biznesie, pozapłacowe motywowanie pracowników, winning znaczy zwyciężać, trening mentalny dla przywódców". Czy inne #!$%@?. Dzisiaj rozmawiam z panią Executive Administrative Assistant (Tak miała na pieczwtce). Robota dla firmy która chce zrobić przy swoim biurowcu kawałek melioracji, bo podtapia parking. Robota na jeden dzień, prosta i szybka.

- Czy w tym miejscu planujecie w przyszłości wjazd (ja bym zrobił)? Chłopaki mają dawać żelbetową rurę czy nie?
- nasza firma jest liderem nowych technologii
- ????
- realizując ten projekt trzymamy się standardów agile
- rure, czy mam wrzucić w ziemię czy nie?
- musiałabym skonsultować to z PiOł, ale nie daje mi pan feedbacku odpowiedniego
- dobra, to niech pani zapyta czy tutaj kiedyś będzie wjazd
Wraca za 10 minut
- Na samym początku chciałabym, żeby mówił pan do mnie bez pani, skrócimy dystans
- dobra, i co z tym wjazdem ustalilas? Będzie czy nie?
- zrobiliśmy double check w pana ofercie nie ma nic o rurze.
- w porządku, to nie wykładamy
- ale wjazd będzie realizowany w innym nierownoleglym projekcie
- to ja bym sugerował wyłożyć zawczasu, będzie taniej
- nie zawsze taniej oznacza lepiej dla projektu, wiem coś o tym reazliwalam już bardzo trudne projekty, mam doświadczenie
- jak sobie pani życzy, odpalamy sprzęt i działamy
- zapominasz o skracaniu dystansu
- xDDDDDDD
  • 45
@SVCXZ: powiedziałbym, że to fake... ale wczoraj miałem bardzo podobną rozmowę z działem gdzie byli sami "key account manager", po 15min #!$%@? myślałem, że ich pozabijam.
Mieli mi podać email księgowości i wstawić parafkę, że byłem u nich i nic nie zrobiłem - tak, na protokole było zakreślone/zaznaczone "nie wykonano prac naprawczych"
@mistrz_tekkena: Ah znam ten ból - boże drogi starzy manago

-Młody jak byś mógł w wolnym czasie to weź tam zrób xxx

-Dobra spoko panie prezesie/kierowniku/dyrektorze.

-Dzięki

I nowi manago:

-Tellet (po imieniu moim zdaniem to takie "perpan ale udam że skracam"), czy mogę cię prosić na słowo?

-Tak a o co chodzi.

-Bo i ja bym potrzebował/a żebyś to zrobił.

Po czym wysyła mi maila minutę później w nawiązaniu do
@mistrz_tekkena: tak jest jak osoba ktora ma dogadac cos z wykonawca nie ma pojecia o tym, czego dotyczy realizacja- z gory nie ma zadnego wsparcia bo tez nikt nic nie wie, a Ty masz podejscie jak do jednoosobowej dzialalnosci. Korpo slynie z marnowania pieniedzy w glupi sposob przez strasznie dlugi lancuch zarzadzania w ktorym polowa ludzi nie wie, kto i za co jest odpowiedzialny i nic na to nie poradzisz (