Wpis z mikrobloga

Chłopak z brazylii chce przyjechać do Polski. Żeby tu zostać musi wziąść ślub.
Pytanie:
Czy dokument o stanie cywilnym musi załatwić w Polsce i to KONIECZNIE przy dwóch świadkach KONIECZNIE z terytorium Polski, czy tylko w ciula leci i chce np. uciec, uniknąć alimentów, czy innych gówien?
Pytam bo moja koleżanka ma takiego chłopaka, i nie jest pewna czy to napewno jest wszystko w porządku.
PS. Niby był z kolegami w urzędzie w BR i nie mógł tego załatwić.
#rozowepaski
#niebieskiepaski
#konsulat
#zagranica
#prawo
#konsulat
#zwiazki
#neuropa
#ambasada
#bolecnaboku
#madki
  • 9
Czy dokument o stanie cywilnym musi załatwić w Polsce i to KONIECZNIE przy dwóch świadkach KONIECZNIE z terytorium Polski


@shaelix92: Zaświadczenie o braku przeciwwskazań do zawarcia związku małżeńskiego może dostać jedynie w Brazylii lub w brazylijskiej ambasadzie.

Jak to sobie wyobrażasz, że urząd stanu cywilnego np. w Warszawie wystawi Brazylijczykowi dokument, że jest on kawalerem? xD
@shaelix92: Procedura mniej więcej tak wygląda, z tego co jest mi wiadome Brazylia robi schody i wszystko i tak kończy się w sądzie rodzinnym który udziela bądź nie zgody na zawarcie małżeństwa. Widziałem taką rozprawę, MSZ przysyłał zbiór brazylijskich przepisów i pouczenie że facet prawdopodobnie przedstawi się inaczej niż ma wpisane dane w dowodzie osobistym :).
@shaelix92: No wlasnie, to musi byc wkretka no bojak niby?! On idzie do polskiego notariusza z dwoma tapkami i dostaje jakis dokument?! To smierdzi na kilometr ;) Aczkolwiek spotkalem sie z sytuacja gdzie do potwierdzenia danych osobowych byly potrzebne podpisy i kopie paszportow od 3 osob i zostalo to uznane w urzedzie z tym ze to w niemczech. Pozdrow i niech sie kolezanka dobrze zastanowi
@shaelix92: Sam brałem ślub za granicą (co prawda w Azji a nie w Brazylii), pomagałem też kilku innym osobom przygotować dokumenty do małżeństwa z obcokrajowcem i to zaświadczenie o braku przeciwwskazań do zawarcia związku małżeńskiego; tj. potwierdzenie że dana osoba jest kawalerem i że nie jest poszukiwanym przestępcą itp. to podstawa, a taki dokument można uzyskać tylko w rodzimym kraju.
Ta opowieść ze świadkami brzmi jak ściema ale zawsze możesz też