Wpis z mikrobloga

Taką rozkmine mialem juz nie raz: skąd google bierze informacje o ruchu drogowym, które są niezwykle trafne?
Może to gdzieś jest napisane, nie czytalem, ja stawiam na mase użytkowników korzystających z Google Maps i google na podstawie ich ruchu i prędkości jest w stanie stwierdzić korek #programowanie sorki za tag ale gdzie indziej przeciez
R.....1 - Taką rozkmine mialem juz nie raz: skąd google bierze informacje o ruchu dro...

źródło: comment_8glnfZf1SO2tCE3CDf8HJwFWWFirdMD9.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ROZPEIRDOL9001: Statystyka i śledzenie telefonów. Statystyka bo muszą wiedzieć ile telefonów w danym miejscu to mały ruch czy też duży. Z korkami chyba najłatwiej bo to dużo telefonów stojących w względnie jednym miejscu. Ogólnie to google podsłuchuje i zbiera lokalizację o tobie niemal 24h na dobę. Super te androidy ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@ROZPEIRDOL9001: ja udostepniam googlowi moja lokalizacje tak jak miliony innych osob
dzieki temu wiem ze przeszedlem w zeszlym miesiacu 25km i moge sie na mapce sprawdzac.
Polecam, mozna sie poczuc waznym tak jakby FBI Cie obserwowalo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@ROZPEIRDOL9001: korzysta z danych operatorów komórek. Nie ma znaczenia czy masz android czy ios. Zanonimizowane dane o lokacji nr telefonu na podstawie z jakiego masztu się łączy akurat.
  • Odpowiedz
@kurt_hectic: Telefony odpytują o sieci wifi nawet, gdy masz to wyłączone. Po prostu chcą wiedzieć, jakie sieci są obok Ciebie. Na tej podstawie później mogą okreslić lokalizację, czas przebywania i tak dalej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz