Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pokłóciłem się z żoną o to, że nie noszę obrączki. 2 tygodnie temu miałem ślub... tak wiem, piękny początek... 2 tygodnie temu miałem ślub i nie noszę obrączki za co żona ma do mnie pretensje. Po prostu ja nigy nie nosiłem żadnych pierścionków, sygnetów i jest mi niewygodnie z obrączką i wiedziałem, ze jej nosić nie będę ale żonie nic nie powiedziałem. Źle zrobiłem bo zakładałem ją przy żonie a zaraz później ją ściągałem. W pracy tez jej nie nosiłem, od razu powiedziałem, ze ja nie lubię pierscionków, a że w mojej pracy mam towarzystwo bardzo otwarte to nikt o nic się nie dopytywał. Nie chce mi sie tu rozpisywać jak żona się dowiedziała bo to i tak nie ma żadnego znaczenia. W każdym razie ma ogromne pretensje, że nawet jej o niczym nie wspomniałem, ze nie zamierzam jej w ogóle nosić (nie powiedziałem bo wiem co by było, miałaby pretensje do mnie a nie chciałem psuc atmosfery). Zona próbowała mnie nakłonić żebym przynajmniej ponosił ją kilka dni i że się człowiek przyzwyczai, ze ona też nie była przyzwyczajaona do noszenia pierścionow na niektórych palcach ale po 2 dniach sie przyzwyczaiła. Ma pretensje że ja nawet nie chce sposóbować. Ja wiem, ze bedzie mi niewygodnie, ale ona tego nie chce zrozumieć. Później zaproponowała, że moze bedę nosic obrączkę na łancuszku, ze kupi ma jakiś ładny ale tez tego nie chce bo to bedzie wygladac dziwnie. Żona jest zozżalona i zła. Nie wiem jak to wszystko odkręcić bo jestesmy dopiero 2 tygodnie po ślubie i już mamy zaliczoną dużą kłótnie ( ͡° ʖ̯ ͡°).

#rozowepaski #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow #zwiazki #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 205
Od kiedy to noszenie kawałka żelastwa jest obowiązkowe?


@lukaszlukaszkk: od momentu zawarcia zwiazku malzenskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°). Obraczka to wyraz milosci i uwiazania wzgledem drugiej osoby. Takie cos powinno sie manifestowac, a nie ukrywac. Obraczka oznacza, ze to ciacho jest juz zajete.

Decyzja o zawarciu malzenstwa powinna niesc za soba pewne konsekwencje. Jezeli nie istnieja przeciwwskazania np. typ pracy, to powinno sie ja nosic. W tym
piwniczaki


@mpwiedzmix: widzę że wysoki poziom dyskusji xD Jeśli to coś zmienia w dyskusji to jestem 50 letnim homoseksualnym prawiczkiem. Pytanie było co ten pierścionek zmienia.

To jest symbol, dla.wielu osòb ważny


@mpwiedzmix: dla wielu ważny, dla wielu nie ¯\(ツ)_/¯

jaki problem ustalić takie coś przed ślubem?


@mpwiedzmix: Czy ona mówiła że ma go po ślubie nosić? ¯\
(ツ)_/¯
@JakovKarnic: Uffff dobrze, że Twòj poziom jest wysoki :) nie kumasz o co chodzi w małżeństwie, podobnie jak autor postu. Oczywiste jest, że po ślubie nosi się obrączke (nie bez powodu w trakcie uroczystości mlodzi zakladają je sobie na palec) a jesli nie chce się jej nosić, to ustala się takie rzeczy przed ślubem i tyle. Ja swoje zdanie napisałam i go nie zmienię, powodzenia w dalszym życiu i
no nie wiem, moze dlatego aby wiedziec kto jest zonaty i sie z nim nie umawiac?xD


@DinaKaliente: A to nie można powiedzieć "Nie dzięki nie umówię się, jestem żonaty" jak ktoś zaproponuje spotkanie??

to wspolczuje Twojej zonie jezeli problemy malzenskie to "jej problemy" nie twoje xd


@DinaKaliente: Mogę i będę ją wspierać w problemach ale na pewno nie będę się arbitralnie dostosowywać. A w tym przypadku to kobieta po prostu
@mpwiedzmix: w małżeństwie chodzi o noszenie metalu na palcu? Btw. w czasie ślubu ubiera się też garnitur, po drugie obrączki się też wypożycza. Znajoma tak zrobiła i nie było z tego powodu jakiegoś wielkiego halo.
Także powodzenie w dalszym życiu i związkach

@avvar: A.D. 2019 ludzie nadal uważają, że powinno się coś robić, bo presja społeczna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania:

Zona próbowała mnie nakłonić żebym przynajmniej ponosił ją kilka dni i że się człowiek przyzwyczai, ze ona też nie była przyzwyczajaona do noszenia pierścionow na niektórych palcach ale po 2 dniach sie przyzwyczaiła (...)

Ja wiem, ze bedzie mi niewygodnie, ale ona tego nie chce zrozumieć.


Dlaczego podważasz istnienie habituacji?
@garrincha94:

Mogę i będę ją wspierać w problemach ale na pewno nie będę się arbitralnie dostosowywać. A w tym przypadku to kobieta po prostu coś chce wymusić od faceta wbrew jego woli gdy nie robi nic złego.

jezeli norma spoleczna to dla Ciebie wymuszenie to serio jej wspolczuje.

A to nie można powiedzieć "Nie dzięki nie umówię się, jestem żonaty" jak ktoś zaproponuje spotkanie??

no nie wiem, moze obraczka jest własnie
@JakovKarnic: w małżeństwie chodzi o bycie dla siebie najważniejszymi osobami na świecie i na szczerości w stosunku do siebie. Jednemu czlowiekowi zależy, innemu nie. W związkach po prostu takie rzeczy się ustala a nie z pełną swiadomością olewa rzeczy istotne dla drugiej strony. Dziewczyna ma pełne prawo do tego aby traktować noszenie obrączki poważnie a facet ma prawo nie chcieć jej nosić ale powinno buć to ustalone wcześniej i powtarzam to
@AnonimoweMirkoWyznania mój mąż też się zastanawiał jak to będzie jak będzie miał obrączkę na palcu a wcześniej też nie nosił żadnej biżuteri, i wiesz co ? Dwa dni i się przyzwyczaił, dla niego nie było takiego czegoś zeby wziąć ślub i nie nosić obrączki ,dla niego to była duma że nosi obrączkę i nawet teraz jej w ogóle nie sciaga, nawet do spania nawet do kąpania.. Więc moim zdaniem to głupia wymówka
jezeli norma spoleczna to dla Ciebie wymuszenie to serio jej wspolczuje.


@DinaKaliente: Dla mnie to nie jest norma społeczna, moi rodzice nie noszą, wielu znajomych nie nosi. Jakby to było normą społeczną to w pełni bym przyznał rację.

no nie wiem, moze obraczka jest własnie od tego aby takich sytuacji uniknąć. Poza tym kobieta moze odczuc, ze sie jej wstydzisz i małżeństwa z nią, moze Ci mowić, ze jej to nie