Wpis z mikrobloga

#wybory

"Stanisław Derehajło, sekretarz generalny Porozumienia, w ubiegłym roku zarobił 215 tys. zł na etacie w Państwowym Instytucie Badawczym Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK).

Czy to dużo? Zdaniem wicemarszałka - nie. - To i tak niewiele, jak na warszawskie warunki - powiedział.Stanisław Derehajło to z zawodu nauczyciel historii, były wójt Bociek (w latach 1998–2017) i – jak sam mówi – przede wszystkim rolnik."

https://www.money.pl/gospodarka/ponad-200-tys-zl-zarobil-wicemarszalek-podlaski-stanislaw-derehajlo-to-i-tak-niewiele-6339466607560321a.html #polityka
Pobierz
źródło: comment_mD5OGfU29t7sap272BDdgpVu8p8g80pH.jpg
  • 74
@kupuje_bulki_w_almie: w końcu gość z odpowiednimi papierami na odpowiednim miejscu, do tego dobrze nagradzany a i tak kwik.
"– Zostałem zatrudniony na pełnym etacie jako doradca dyrektora NASK do spraw jednostek samorządowych i jako dyrektor centrum kontaktu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej" gość został zatrudniony jako ekspert od samorzadów po tym jak był wójtem przez blisko 20 lat. Pewnie w Polsce ludzi z jego doświadczeniem jest policzalnie mało, także wydaje się dobry ruch
@klonopin-retard: Rozumiem, że to próba sarkazmu, ale tak się składa, że dookoła mnie siedzi z 50 programistów w warszawskim korpo i mniej więcej widzę jak się ksztaltuja zarobki, i developer iOS z 2-3 letnim doświadczeniem spokojnie dostaje 110-120zl za godzinę. I nie mówię o wybitnych specjalistach, tylko zwykłych rzemieślnikach. Można się obrażać, ale tak wygląda sytuacja. Tak samo dobrze zarabiają scrum masterzy, product ownerzy (ci nawet lepiej), analitycy. Serio jeżeli chodzi
w końcu gość z odpowiednimi papierami na odpowiednim miejscu, do tego dobrze nagradzany a i tak kwik.

"– Zostałem zatrudniony na pełnym etacie jakodoradca dyrektora NASK do spraw jednostek samorządowych i jako dyrektor centrum kontaktu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej" gość został zatrudniony jako ekspert od samorzadów po tym jak był wójtem przez blisko 20 lat. Pewnie w Polsce ludzi z jego doświadczeniem jest policzalnie mało, także wydaje się dobry ruch że
@kupuje_bulki_w_almie: Ja nie jestem w tym wątku od bronienia tylko od pozyskania informacji co jest takiego bulwersującego w tym gościu bo nie napisałeś. Chcesz jakieś twarzowe wprowadzić na wyższe stanowiska czy może osoby co były kiedyś wójtem automatycznie wylatują z wyższych stanowisk? I od kiedy to jest stanowisko rządowe?