Wpis z mikrobloga

#wybory

"Stanisław Derehajło, sekretarz generalny Porozumienia, w ubiegłym roku zarobił 215 tys. zł na etacie w Państwowym Instytucie Badawczym Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK).

Czy to dużo? Zdaniem wicemarszałka - nie. - To i tak niewiele, jak na warszawskie warunki - powiedział.Stanisław Derehajło to z zawodu nauczyciel historii, były wójt Bociek (w latach 1998–2017) i – jak sam mówi – przede wszystkim rolnik."

https://www.money.pl/gospodarka/ponad-200-tys-zl-zarobil-wicemarszalek-podlaski-stanislaw-derehajlo-to-i-tak-niewiele-6339466607560321a.html #polityka
Pobierz
źródło: comment_mD5OGfU29t7sap272BDdgpVu8p8g80pH.jpg
  • 74
Netto na rękę to wychodzi 12500, to są zarobki programisty z 2-3 letnim doświadczeniem w Warszawie. Porządna pensja, ale serio to nie są jakieś niewyobrażalne kokosy.


@Ld93: porownaj z zarobkami innych osob w nask

ps chodzi chyba jednak o droge awansu, rolnik dyrektorem informatycznym, no popacz
@stan-tookie-1 w jaki sposob doswiadczenie tego pana wskazuje ze moze on pelnic doradcza funkcje agencji zajmujacej sie technologiami? Jesli dobrze widze to jest on wojtem, historykiem i rolnikiem. W jakim zakresie mialby doradzac w tak specjalistycznym miejscu ? Mysle ze to o to chodzi opowi. Ale jesli jestes w stanie uargumentowac swoje twierdzenia to dawaj bom w sumie ciekaw
@enfersurterre: on sam o tym mówi w artykule "Organizowałem w NASK ogólnopolską sieć edukacyjną. Podłączałem szkoły w całej Polsce do szybkiego i bezpiecznego internetu. Namawiałem wszystkie szkoły w kraju do podpisywania umów na ich dostarczanie. Organizowałem i uruchamiałem cały proces - powiedział. – Mieliśmy zbudować sieć, która połączy wszystkie szkoły samorządowe. Jako były wieloletni wójt znający to jak funkcjonuje samorząd, miałem o tym pojęcie, o podłączaniu internetu. Wymyśliłem, że trzeba
Ok dzieki. Jak dla mnie to wytluszczony argument kompletnie od czapy. To ze wie jak funkcjonuje samorzad (cokolwiek to znaczy) ma sie wedlug mnie nijak do koordynowania budowy sieci komputerowych to raz. Wszystkie szkoly sa samorzadowe to dwa. Wydaje mi sie ze nawet w aspekcie organizacyjnym realizacja wskazanych przedsiewziec wymaga wiadomosci specjalnych na ktore nie wskazuje jego doswiadczenie. To tak jakbym powiedzial ze jako wieloletni pasazer autobusow moge zarzadzac fabryka je produkujaca
kurła co?! CO ON W NASK'u robił?

Bo jakoś nie wierzę, że pracował nad nowymi technologiami, protokołami sieciowymi, relacjami BigData itd.

@zaroowka:

NASK

nowe technologie


Wybierz jedno.
Ja akurat wierzę, ten #!$%@? monopolista drenujący ludzi na domenach .pl powinien dawno zostać #!$%@?.