Wpis z mikrobloga

Mirki, przymierzam się do zakupu jednego z trzech aut:

Skoda Octavia RS, Kia Proceed GT oraz Seat Leon Cupra. Co byście wybrali? Za Skodą przemawia rozmiar, zdecydowanie najwygodniejsze auto. Niestety, w dobrym wyposażeniu trzeba dać ok. 160k. Martwi mnie też duża moc przy FWD.

KIA jako jedyna z tej trójki nie ma zawieszenia DCC, może ktoś powiedzieć, jak to auto się sprawuje na nierównościach? Na jeździe testowej nie miałem możliwości sprawdzić, jak auto 'wybiera' nierówności. Jak to wygląda przy 140-150 km/h? Na plus bardzo dobra cena.

Seat jest idealny pod kątem wyposażenia i mocy, ma też 4x4, ale chyba trochę za małe wnętrze. Dobry bagażnik, ale niewiele miejsca w środku - w sumie Proceed nie jest wiele większy, ale 40 tys tańszy.

Od paru tygodni analizuje wszystkie auta i ciągle nie wiem, czy opłaca mi się dokładać te 30-40k do Skody lub Seata. Obstawiam też, że koszty AC itp będą wyższy przy Skodzie i Seacie.

#kia #skoda #seat #motoryzacja #pytanie
  • 35
@haber50: Za mały bagażnik niestety i do tego mało ustawny. Poza tym droższy niż ta trójka (patrzę tylko na GT Line) i do tego RWD - moja żona ma też tym czasem jeździć.
A do czego planujesz głównie używać takie auto? Jak do upalania na torze i szaleństw ogólnie, to bym brał Leona. Jak ma to być mocne auto na co dzień, do wygodnego i bezstresowego przemieszczania się (zwłaszcza na długich trasach) to uważam, że octavia rs będzie bezkonkurencyjna.
do tego RWD - moja żona ma też tym czasem jeździć.


@beniu89: Jaki jest problem z RWD? Wiele kobiet jeździ z RWD nawet o tym nie wiedząc ( ͡° ͜ʖ ͡°) O ile nie będzie się bawiła w wyłączanie ESP i innych elektronicznych wspomagaczy, to nie ma prawa nic się zdarzyć, chyba że będzie popylać po 150kmh na krajówkach w deszczu. Argument bagażnika i ceny bardziej za
@sh4dow30: Głównie do jazdy po Śląsku, czyli miasto i 20km trasy. Raz na miesiąc dłuższy wyjazd, ok 300km. Czyli auto na codzień. Aha, mam dziecko w foteliku i wózek w bagażniku.
@beniu89 To tym bardziej bym brał Octavię. Inna sprawa, że jak nie jeździsz na tor, to na polskich drogach ciężko wykorzystać w pełni nawet 160 KM w samochodzie, więc te 245 ze skody powinno być z dużym zapasem jeszcze
@beniu89: Jak masz jedno dziecko to do Leona się zmieścicie, ale jak macie się gdzieś zapakować mocno to już może być ciasno - wiem co mówię. W środku jest całkiem sporo miejsca, ale już bagażnik i np. drugi fotelik to już słabo.

Octavia nieco większa, ale ja mam jakąś awersję do Octavii - typowe auto przedstawiciela handlowego tak jak Ford Focus. Zamiast octavii celowałbym w Superba.
@peterr767: Nie miałem możliwości testować, ale ma za mały bagażnik i środek mniej-więcej taki sam, jak Leon. Musi być przynajmniej 500l pojemności.

@komoornik: Dlatego kusi mnie Kia, bo te 206 KM na przedniej ośce jeszcze ujdzie.
@beniu89: Kia ma lepszą gwarancję i jest lepiej wykończona (lepsze wnętrze), do tego wg. mnie dużo ładniejsza. Produkty VAG w ostaniej dekadzie bardzo spadły na jakości więc nie ma się też co sugerować że Golf (i Octavia i Leon to praktycznie Golf) będzie mniej awaryjny. Do tego wszystkie te samochody mają skrzynie dwusprzęgłowe co może być problematyczne. W tej cenie też bym się zastanowił na Stingerem albo ewentualnie Alfa Giulia.